W kujawsko-pomorskim aktywowano już ponad 85 tys. bonów turystycznych

Box2 Wiadomości

Na aktywację w województwie kujawsko-pomorskim wciąż czeka ponad 135 tys. bonów. Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć, można nim bowiem płacić do końca marca 2022 r. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.

ZUS wydał do tej pory już ponad 1,6 mln bonów turystycznych na kwotę blisko 1,5 mld złotych. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego na 220,8 tys. bonów aktywowali 85,2 tys. z nich, co stanowi 39 proc. z dostępnej puli i oznacza 7 proc. wzrost aktywacji bonów w stosunku do marca tego roku – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Polski Bon Turystyczny przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Może on też służyć do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami, przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty.

Do tej pory mieszkańcy naszego województwa w całości wykorzystali ponad 14,5 tys. bonów, a łączna kwota dokonanych płatności  bonami przekroczyła 17,4 mln zł – dodaje Krystyna Michałek.

Bon nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie w skali kraju liczba podmiotów, które zgłosiły chęć rozliczania się bonem, przekroczyła 23,3 tys. W naszym regionie jest ich 595. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.pl  oraz www.polska.travel.

Materiał: ZUS

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *