W lany poniedziałek było spokojnie. Drugiego dnia strażnicy złapali parę, która niosła walizki z…

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Lany poniedziałek minął w naszym mieście spokojnie. Straż miejska nie odnotowała żadnego incydentu związanego z obfitym polewaniem wodą. Municypalni złapali jednak parę złodziei. Co ukradli?

Jeszcze kilka lat temu w lany poniedziałek dochodziło do bardzo wielu incydentów związanych z obfitym bądź bardzo obfitym polewaniem wodą nie tylko płci pięknej. Tym razem było spokojnie.

– Praktyki wielkanocnego poniedziałku w ostatnich latach nabierały raczej charakteru chuligańskich wybryków – informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. – Młodzieńcy bowiem zamiast polewać panie symbolicznie wodą używali do tego celu między innymi wiader z wodą. Te święta jednak, dzięki nasilonym kontrolom patroli straży miejskiej, minęły bardzo spokojnie. Nie odnotowano żadnego incydentu.

W drugi dzień świąt strażnicy miejscy ujęli jednak dwie osoby, które mogły dopuścić się kradzieży narzędzi budowlanych. Patrol straży miejskiej w poniedziałek ok. godz. 6.30 zwrócił uwagę na Wielkich Garbarach na mężczyznę i kobietą niosących walizki z elektronarzędziami.

– Na widok mundurowych osoby te skręciły pospiesznie w ul. Ślusarską – relacjonuje Paralusz. – Z uwagi na podejrzenie, że walizki pochodzą z kradzieży strażnicy przystąpili do interwencji. Zatrzymani w wieku 32 i 33 lata bardzo niejasno tłumaczyli mundurowym, co mają przy sobie i w jakim celu im są potrzebne walizki narzędziowe. Nie potrafili także powiedzieć, co znajduje się wewnątrz pojemników i nie bardzo byli zorientowani, do czego niesione przez nich narzędzia służą.

W pojemnikach znajdowały się m.in. wiertarka, szlifierki czy wyrzynarka. Mężczyzna i kobieta zostali przekazani policji.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *