W Młynie Wiedzy startuje Klub Rodzica i Opiekuna. Niedługo pierwsze spotkanie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Spotkanie inaugurujące Klub Rodzica i Opiekuna odbędzie się już 20 października. Na pierwszym spotkaniu będzie można dowiedzieć się, jak rozmawiać z dzieckiem w czasie pandemii.

Na spotkaniach organizowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy podejmowane będą tematy z zakresu wychowania i dojrzewania. Spotkania w formie wykładów, warsztatów i dyskusji odbywać się będą w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Dzięki nim będzie można lepiej zrozumieć emocje i relacje, jakie następują na linii rodzic-nastolatek, a także inne problemy związane z dorastaniem. 

– Wspólnie z rodzicami i opiekunami chcemy zastanowić się także nad tym jak rozmawiać z dzieckiem o jego przyszłości oraz wspierać je w temacie stresu w szkole. W ramach spotkań będziemy współpracowali z psychologami, pedagogami, terapeutami, osobami, które na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Wraz z ekspertami chcemy zainspirować do poszukiwania odpowiedzi na pytania i problemy związane z tematem wychowania – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. 

Już 20 października odbędzie się pierwsze spotkanie, zatytułowane “Pandemia oczami dziecka – jak rozmawiać i towarzyszyć dzieciom w tej sytuacji?”. Poprowadzi je psycholog i psychoterapeuta Marta Miciuta-Tomaszewska. Dwa tygodnie później, 3 listopada czeka nas drugie spotkanie. “Od przedszkola do… szczęśliwego dorosłego” poprowadzi pedagog, terapeuta, socjoterapeuta i doradca zawodowy Sławomir Uziembło. 

Spotkania planowo rozpoczynać się mają o godz. 18:00 i potrwają 90 minut. Bilety do nabycia w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji, a także online. Koszt biletu to 20 zł. W spotkaniu nie może wziąć udziału więcej niż 40 osób. Obowiązkowe będzie zasłanianie nosa i ust.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *