W piątek Apator zmierzy się z GKM-em. Jakie składy wystawią drużyny?

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Spotkanie 11 kolejki żużlowej PGE Ekstraligi GKM Grudziądz – Apator Toruń nie odbyło się w niedzielę z powodu złych warunków pogodowych. Przesunięto je na najbliższy piątek. Wiemy już, w jakich składach drużyny zaprezentują się podczas tego bardzo ważnego meczu.

Wyniki piątkowej rywalizacji są istotne, ponieważ od nich zależy, kto utrzyma się w Ekstralidze, a kto będzie musiał przygotowywać się do jazdy w 1 Lidze w przyszłym sezonie. Aktualnie w nieco lepszej sytuacji jest Apator, który z dorobkiem 5 punktów zajmuje siódme miejsce. Z kolei GKM Grudziądz ma o jeden punkt mniej i aktualnie zamyka tabelę ligową.

REKLAMA

Po pierwszym meczu między tymi zespołami w bieżącym sezonie torunianie mają 20-punktową zaliczkę (55:35 na Motoarenie 30 kwietnia). To ułatwia im walkę o punkt bonusowy, jednak ważne będzie też zwycięstwo w piątkowym pojedynku, które daje dwa punkty. Zdobycie pełnej puli pozwoli wskoczyć na 6 miejsce w tabeli.

Oto składy drużyn na ten mecz.
eWinner Apator Toruń:

  1. Paweł Przedpełski
  2. Jack Holder
  3. Chris Holder
  4. Adrian Miedziński
  5. Petr Chlupac
  6. Kacper Makowski
  7. Krzysztof Lewandowski

GKM Grudziądz:

9. Przemysław Pawlicki
10. Roman Lakhbaum
11. Krzysztof Kacprzak
12. Paweł Miesiąc
13. Miłosz Wysocki
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

Sytuację grudziądzkiego zespołu komplikuje dodatkowo wycofanie przez Duńską Federację Motocyklową zgody na starty Nickiego Pedersena w polskiej lidze:

O szansach Apatora w meczu z GKM-em mówił właściciel toruńskiej drużyny, Przemysław Termiński, w wywiadzie opublikowanym w zeszły weekend:

Transmisja ze spotkania w piątek o 19:15 na antenie telewizji nSport+.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *