W piątek puszczą ruch na Ligi Polskiej. Wrócą tam także autobusy

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

W piątek ok. godz. 13 zostanie przywrócony ruch na ul. Ligi Polskiej, która od kilka tygodni była zamknięta dla ruchu. Na tę ulicę wrócą także autobusy MZK. Na razie jednak obie jezdnie będą zwężone do jednego pasa ruchu.

Jutro (14 grudnia) toruńscy drogowcy – ok. godz. 13 – udostępnią do ruchu ul. Ligi Polskiej. Od kilku tygodni z uwagi na remont odcinek między Szosą Lubicką a Konstytucji 3 Maja był wyłączony z ruchu.

W piątek jeszcze nie będziemy korzystać w pełni z obu jezdni – będą one zwężone do jednego pasa ruchu.

Ok. godz. 13 na swoje stałe trasy wrócą autobusy kursujące przez ul. Ligi Polskiej – linie nr 22, 25, 31, 40, 44, C i nocna 01.

– Do czasu zakończenia prac w zatokach autobusowych przystanków „Witosa” oraz „Ligi Polskiej” zlokalizowanych przy ul. Ligi Polskiej autobusy będą zatrzymywać się na pasie ruchu na wysokości przystanków – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Według wcześniejszych zapowiedzi remont ul. Ligi Polskiej ma się zakończyć jeszcze w tym roku. W ramach prac modernizowane są obie jezdnie, chodniki, zatoki autobusowe.

Oprócz tego zadanie przewidywało: budowę wydzielonych dróg rowerowych z asfaltową nawierzchnią, wymianę oświetlenia, budowę odwodnienia jezdni i montaż sygnalizacji świetlnej na wysokości ul. Witosa.

Prace pochłoną 4,3 mln zł, z czego 2,4 mln zł to pieniądze pochodzące z budżetu państwa – z tzw. subwencji ogólnej. Realizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się toruńska firma PBDI.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys