W plecaku schował słoiki z narkotykami. Wpadł w mieszkaniu na toruńskiej starówce

112
Fot. Łukasz Piecyk

Słoiki z zawartością sproszkowanej białej substancji, zielony susz i różowe tabletki odnaleźli policjanci w jednym z mieszkań na toruńskiej Starówce. Wstępne testy wykazały, że są to narkotyki. Do sprawy zatrzymano 46-letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy do lokalu na Starym Mieście weszli w czwartek (24.01).

– W plecaku 46-letniego mężczyzny znaleziono dwa słoiki z zielonym suszem, słoik białego proszku oraz 154 różowe tabletki – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń.

W mieszkaniu dodatkowo odkryto kolejne środki odurzające – białą zbryloną substancję o wadze ok. 600 g, 423 sztuki różowych tabletek oraz elektroniczną wagę.

Sprawę przejął Wydział  Dochodzeniowo – Śledczy Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Wszystkie substancje zostały poddane wstępnym  policyjnym testom. Wykazały właściwości charakterystyczne dla marihuany, amfetaminy i extazy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Jak się okazało 46-latek w przeszłości był już karany za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Dzisiaj  usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych,  za co może mu grozić do 10 lat więzienia.

Fot. KMP Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *