W poniedziałek rusza remont ważnej ulicy we wschodnim Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się remont jednej z najważniejszych arterii osiedla Na Skarpie. Chodzi o ul. Ligi Polskiej, która przejdzie renowację na odcinku od ul. Konstytucji 3 Maja do Szosy Lubickiej. Ile potrwają prace?

Jak podkreślają toruńscy drogowcy, ul. Ligi Polskiej między ul. Konstytucji 3 Maja a Szosą Lubicką, jest obecnie zdegradowana i zniszczona. Na czym będzie polegać jej remont?

W planach jest modernizacja obu jezdni wraz z chodnikami i odnowa zatok autobusowych. Ponadto po obu stronach ulicy zostaną wydzielone asfaltowe drogi dla rowerzystów. W ramach zadania zostanie też wymienione oświetlenie i wykonane odwodnienie jezdni. Dla poprawy bezpieczeństwa na wysokości ul. Witosa pojawi się sygnalizacja świetlna.

– W pierwszym etapie prac zajmiemy się demontażem krawężników. Równolegle będą prowadzone prace na chodniku. Na czas tych prac każda z jezdni zostanie zawężona do jednego pasa ruchu – mówi Daniel Drozdowski z firmy PBDI, która jest generalnym wykonawcą tego zadania.

Prace potrwają do połowy grudnia 2018 r. Remont ul. Ligi Polskiej pochłonie 4,3 mln zł. Miastu udało się pozyskać pieniądze z rezerwy subwencji ogólnej, czyli z budżetu państwa. Chodzi o 2,4 mln zł. O tyle mniej na to zadanie wydamy zatem z budżetu miasta.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys