W pustostanie przy ul. Poznańskiej ulatniał się gaz. Ewakuowano dwie osoby bezdomne

112 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Straż Miejska w Toruniu

Strażnicy miejscy z Torunia zgłoszenie o ulatnianiu się gazu w pustostanie przy ul. Poznańskiej otrzymali 20 kwietnia ok. godz. 14:20. Na miejscu pojawiła się oprócz Straży Miejskiej także policja, Straż Pożarna i pogotowie gazowe. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w minioną środę w lewobrzeżnej części Torunia.

Ulatniający gaz mógł doprowadzić do eksplozji, jednak dzięki szybkiej reakcji strażników miejskich oraz wzorowej współpracy z pozostałymi służbami udało się uniknąć tragedii – opisuje Jarosław Paralusz, rzecznik toruńskiej Straży Miejskiej. – Pod wskazanym adresem municypalni potwierdzili woń ulatniającego się gazu, zwrócili też uwagę na otwarte drzwi budynku oraz częściowo powybijane szyby w oknach. Na miejsce wezwano Straż Pożarną, pogotowie gazowe oraz policję. W trakcie przeszukiwania pomieszczeń pustostanu służby natrafiły na dwie osoby bezdomne przebywające w środku. Kobieta i mężczyzna zostali wyprowadzeni na zewnątrz budynku. 

Nikomu nic się nie stało, ale czynności w tej sprawie trwają. Policja wyjaśnia kwestię włamania do budynku, a jego właściciel został z kolei zobowiązany do zabezpieczenia pustostanu przed dostępem osób trzecich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.