W Ratuszu Staromiejskim powstanie CORT! Co to takiego? [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Aneta Pawska (CC)

Ma być nowoczesny, wyposażony w bilety wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego oraz książki i pamiątki związane z Toruniem. We wschodnim skrzydle Ratusza Staromiejskiego powstanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (CORT).

Obecnie w skrzydle trwają prace remontowo-adaptacyjne. Docelowo do CORT turyści będą mogli się dostać od strony dziedzińca ratusza.

– Na prawo od wejścia została wydzielona przestrzeń księgarni tematycznej. Na przeciwko wejścia do lokalu, w świetle przeszklenia dającego wgląd w ekspozycję sztuki średniowiecznej umieszczony zostanie ekran dotykowy pełniący funkcję samoobsługowego punktu informacyjnego online, czyli tzw. kiosku multimedialnego – wylicza Hubert Smolarek z działu promocji muzeum. – Pomiędzy wejściem a kasą biletową powstanie przestrzeń przechodnia, która została zagospodarowana w projekcie, jako strefa pamiątek, drobnych przedmiotów promujących miasto Toruń oraz samo muzeum. I wreszcie po lewej stronie od wejścia znajdzie się kasa, za którą ulokowane zostaną dwa ekrany ledowe o przekątnej 55” każdy, stanowiące formę bieżącej informacji o wystawach stałych i czasowych.

 Całość została zaaranżowana w taki sposób, by wpasować się w zabytkową strukturę budynku, a swoją stylistyką nawiązywała do najważniejszych symboli miasta m.in. Mikołaja Kopernika czy Twierdzy Toruń.

W związku z otwarciem CORT-u, dwie funkcjonujące w obiekcie kasy (główna przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz tzw. wejściowa) zostaną zlikwidowane.

Uruchomienie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego nastąpi w ciągu kilkunastu dni. Dokładny termin opublikowany zostanie na stronie www.muzeum.torun.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *