W szkole o. Rydzyka porozmawiają o pandemii. Kontrowersyjny dobór gości

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W najbliższą sobotę w Toruniu ma się odbyć sympozjum poświęcone pandemii, organizowane przez szkołę o. Rydzyka. Kontrowersje wzbudził dobór prelegentów, wśród których znajdują się osoby kwestionujące szczepienia. O sprawie donosi “Rzeczpospolita”.

Zgodnie z zapowiedziami, w czasie sympozjum “wybitni eksperci zabiorą głos w dyskusji opartej na racjonalnych argumentach”. Jak będzie w rzeczywistości? Na liście prelegentów znalazły się m.in. nazwiska ks. prof. Pawła Bortkiewicza, negującego szczepienia i nazywającego je eksperymentem, Łukasza Bernacińskiego z Ordo Iuris czy Jana Pospieszalskiego, twierdzącego że uzdrowiła go amantadyna.

– Jednym z pierwszych panelistów będzie dr Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla, który zasłynął promowaniem amantadyny. W sympozjum weźmie też udział lek. med. Paweł Basiukiewicz, domagający się zniesienia izolacji i kwarantanny. Internista i kardiolog z Grodziska Maz. na Twitterze często wspomaga się wpisami statystyka dr. Marka Sobolewskiego, kolejnego prelegenta, według którego „segregacja sanitarna nie ma żadnych naukowych podstaw”. Będzie też dr Zbigniew Martyka, który dowodził nieskuteczności maseczek oraz twierdził, że z powodu HIV zmarło więcej osób niż na Covid-19 – donosi “Rzeczpospolita”

Tylko dziś w całej Polsce odnotowano ponad 50 tys. zakażeń koronawirusem i 276 zgonów. Na kwarantannie w kraju przebywa ponad 900 tys. osób. W Toruniu przeciw Covid-19 zaszczepiło się w pełni niecałe 63 proc. mieszkańców.

Sympozjum “Oblicza pandemii” ma się odbyć w najbliższą sobotę 29 stycznia. Organizatorami wydarzenia są Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Instytut “Pamięć i Tożsamość”.

Tagged

11 thoughts on “W szkole o. Rydzyka porozmawiają o pandemii. Kontrowersyjny dobór gości

 1. Kontrowersyjny dobór – to ma gadzinowa, lewacka , pro-covidową i pro-wyszczepieniowa obsada “Tylko Torun” –
  Co “kontrowersyjnego” jest wśród lekarzy, naukowców, ekspertów i prawdziwie niepokornych (nie jak wy !) Dziennikarzy ??
  którzy wyszli już na świeże powietrze i nie muszą (tak jak wy) się konformizowac, dopasowywać do MainStreamu i covidowego Głównego Ścieku…

 2. Kontrowersyjny dobór – to ma gadzinowa, lewacka , pro-covidową i pro-wyszczepieniowa obsada “Tylko Torun” –
  Co “kontrowersyjnego” jest wśród lekarzy, naukowców, ekspertów i prawdziwie niepokornych (nie jak wy !) Dziennikarzy ??
  którzy wyszli już na świeże powietrze i nie muszą (tak jak wy) się konformizowac, dopasowywać do MainStreamu i covidowego Głównego Ścieku…

  1. …bo już dawno wyłączyli Centralny Telewizor i poszerzają rosnące grono świadomych Polaków , którzy nie dają się Tresować !
   ( i brać za twarz )

 3. To,że nikt nie chce brać odpowiedzialności za skutki szczepień jest chyba nadto wymowne co “dziennikarze ” z tylkotoruń.pl ? Myślicie trochę ? Skąd ta nagonka i agresywne ataki ze strony 95 % mediów na tzw. antyszczepionkowców”? Przecież szczepionki chronią tak? Więc każdy kto chce się zaszczepi .A ci ,którzy się nie zaszczepią poniosą skutki tego na własne życzenie. W czym problem? Skąd ta agresywna polityka w tym temacie?

 4. Koncerny dbają o to ,żeby ludzie chorowali , a nie żeby wyzdrowieli. Na zdrowych ludziach się nie zarabia. Dlatego walczy się z lekarzami ,którzy leczą. Dlatego mamy w Polsce takie komando w postaci izb lekarskich ,które ma ścigać lekarzy ,którzy leczą .

 5. Kontrowersyjne jest ,skandalem jest i akcją bez precedensu ,żeby pod przykrywką pandemii niszczyć ludziom biznesy , doprowadzać wielu do samobójstw, zakony ,które utrzymują się tylko z ruchu pielgrzymkowego pozostawiono bez środków do życia ,wielu starszych ,którym odmówiono terminowego leczenia w tak poważnych chorobach jak nowotwory i choroby serca zmarło. To jest nowy holocaust !

 6. Jakieś naciski? Czy chcą nakłonić ludzi do masowego uczestnictwa w coraz to bardziej unowocześnianych i odchodzących od tradycji mszach świętych jakby to komuś oprócz “nich” (?) przeszkadzało. Dlaczego np. już nie: to jest Wielka tajemnica Wiary a: tajemnica wiary? Obecnie podobno zmierza się do uczynienia ze Świętej Eucharystii jakby symbolicznej uroczystości upamiętniającej zdarzenie pozbawione duchowej głębi podstawy wiary w Jezusa Chrystusa.
  Niech lepiej przypilnują by wieczorny różaniec zawsze był odmawiany z uduchowieniem, byśmy mogli prawdziwie przeżywać ten krótki czas dla Boga i Najświętszej Maryi a nie klepią że trudno nadążyć a co dopiero się skupić, przeżywać, by następnie z nadmiaru czasu w ślimaczym tępie odśpiewać suplikację. Jesteście powołani do krzewienia wiary a nie oceny pandemii.
  P. S. Włączyłam na chwilę tv i mnie odrzuciło, nie przypominam sobie by w 2017r w czasie epidemii grypy pokazywano liczne trumny…. na dodatek imigrantów (???) poza tym on mówi przyciszonym tonem jakby konspiracyjnie co daje do myślenia jakby teorie spiskowe (a wiadomo kto jest autorem chaosu, zamętu w głowie, nazbyt wnikania naukowego rozkminiania – diabeł, u Boga wszystko jest proste i klarowne) nie wiesz? Módl się i pytaj Boga i Mateńki naszej Najświętszej Maryi i otrzymasz odpowiedź co jest dobre dla ciebie zamiast słuchać podszeptów i wątpliwości.
  Z pokorą zadowolona – zaszczepiona 3x,
  Maria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.