W ten weekend przyjemnie nie będzie. Na horyzoncie widać…

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Weekend nie będzie nas rozpieszczać pogodą. Dziś w dzień więcej będzie chmur niż słońca. Pojawi się ono dopiero po południu – będzie bardzo chłodno. To uczucie będzie potęgować silny wiatr.

– W sobotę będziemy na skraju niżu atmosferycznego znad południowego Bałtyku w chłodnej masie powietrza, która po południu ogrzeje się do 10 stopni – będzie bardzo chłodno, a wiatr dodatkowo obniży temperaturę odczuwalną – prognozuje Rafał Maszewski, autor strony pogodawtoruniu.pl.

W ciągu dnia zachodni wiatr będzie dość silny i porywisty, w południe i po południu w porywach może osiągać prędkość nawet do 55 km na godz. Jego siła osłabnie dopiero po koniec dnia. “Chmury będą przeważać nad rozpogodzeniami, ale zwłaszcza po południu powinno okresami zaświecić słońce. W ciągu dnia ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć”.

Co nas czeka w niedzielę? Będzie jeszcze chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie do 7 stopni Celsjusza. Znów silnie powieje i popada (w drugiej części dnia). Podobna pogoda czeka nas w poniedziałek.

Od wtorku zaś prognozowane jest ocieplenie – tego dnia może być nawet 18 stopni Celsjusza. “W przyszłym tygodniu nad Polskę napłynie bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego – wszystko to za sprawą współpracy wyżu znad Rosji z niżami znad zachodniej części Europy” – prognozuje Maszewski.  “Zwłaszcza na południu Polski i częściowo w centrum temperatura przekroczy wyraźnie 20 stopni (lokalnie na południu powyżej 24 stopni!). W Toruniu temperatura będzie niższa ale i tak w niektóre dni przekroczy 17 stopni. Ataku zimy na razie nie widać…

Autor serwisu pogodawtoruniu.pl uruchomił także aplikację mobilną meteoALARMSklep Google Play i App Store.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys