W ten weekend rusza telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

W trosce o dzieci i młodzież, które borykają się z różnymi problemami, uruchomiony zostanie całodobowy telefon zaufania. Dyżurować będą przy nim specjaliści. Numer, pod który będzie można dzwonić, to 516-500-600.

Trudny okres pandemii i związanych z nią ograniczeń kontaktów interpersonalnych w znaczny sposób wpłynął na pogorszenie kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. Obserwuje się wiele niepożądanych zachowań i problemów, z którymi dzieci i młodzież nie są w stanie sobie poradzić.

Problem ten wynika wprost z pandemii. Ten czas izolacji, obaw o życie i zdrowie własne i najbliższych, czas niepokoju wewnętrznego powoduje, że szczególnie osoby o nieukształtowanych jeszcze postawach życiowych i charakterach, czyli dzieci i młodzież wpadają w panikę, nie wiedzą, jak się zachować, jakie kontakty utrzymywać, czy wierzyć wszystkiemu, co przeczytają w Internecie, czy może szukać rady, pomocy, może ktoś mądry coś podpowie. Dlatego poszerzamy działalność Ośrodka Interwencji Kryzysowej o całodobowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży – mówi prezydent Michał Zaleski.

Telefon rozpocznie swoje działanie w najbliższy weekend, będzie czynny całodobowo, także w weekendy i święta, dyżurować będą przy nim specjaliści, psychologowie i psychiatrzy pracujący na co dzień z młodymi ludźmi. Zapewnione są środki finansowe na działanie tego numeru. Co istotne, rozmowy będą anonimowe, dzwoniący nie muszą podawać żadnych swoich danych osobowych. Informacje o tej możliwości uzyskania wsparcia i pomocy zostaną przekazane dzieciom i młodzieży – w szkołach będą dystrybuowane ulotki z numerem kontaktowym telefonu całodobowego i informacjami o oferowanym wsparciu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *