W Toruniu nadano już obywatelom Ukrainy ponad 4 tys. numerów PESEL

Box2 Wiadomości
Fot. Małgorzata Litwin dla UMT

Od 16 marca do 15 kwietnia nadano łącznie 4102 numery PESEL obywatelom Ukrainy. Najwięcej, bo niemal 50 proc., w grupie wiekowej 19-65 lat. Uchodźcy z Ukrainy złożyli już także ponad 3,3 tys. wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia 300 zł.

Numery PESEL obywatelom Ukrainy nadawane są w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia oraz w punktach informacyjnych w Atrium Copernicus i w Plazie. Do 15 kwietnia miasto nadało łącznie 4102 numery PESEL. Toruń dysponuje 478 miejscami w obiektach o charakterze hotelowo-hostelowym, z których 340 jest już zajętych. Dodatkowo w obiektach tymczasowych przygotowanych jest (lub za chwilę będzie) łącznie 732 miejsca. Prezydent Michał Zaleski informuje, że coraz częściej pojawia się potrzeba zamieszkania na dłuższy czas, a nie tylko okresowego zakwaterowania.

Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie do 19 kwietnia 2022 r. przyjęło 3315 wniosków o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł oraz 576 wniosków o zasiłki rodzinne. Złożono także 438 wniosków o wypłatę świadczenia 40 zł dla osób, przyjmujących Ukraińców. Wypłaty świadczenia zostały jednak tymczasowe wstrzymane, do czasu wyjaśnienia nieścisłości.

Dostaliśmy informację z Urzędu Wojewódzkiego, rozbieżną z wcześniejszymi informacjami. Pismo, które otrzymaliśmy, inaczej to rozliczenie interpretuje. Dlatego wystąpiłem do wojewody oraz do pełnomocnika rządu do spraw uchodźców wojennych z Ukrainy z prośbą o ostateczną interpretację – mówi prezydent Michał Zaleski.

Tagged

4 thoughts on “W Toruniu nadano już obywatelom Ukrainy ponad 4 tys. numerów PESEL

  1. Co na to EU?
   Czy już toczy się proces przed
   międzynarodowym trybunałem karnym
   w Hadze-
   w tej sprawie?
   Anita Werner- jest bardzo wdzięczna pewnemu profesorowi,
   za to co robi dla ukraińskich dzieci.

 1. Mamy
  UKRFLACJĘ…
  i będzie ona rosła.
  My już nie mamy prezydenta?
  Mamy mera?
  Może tak, skoro wywiesił flagę ukraińską,
  co oznacza uznanie zwierzchnictwa ukraińskiego.
  Wypłaty świadczeń?
  A czy te osoby- z innego kraju, nabyły takie uprawnienia?
  NIE !
  Czy prezydent ukraiński lub rząd ukraiński, obejmował tych ludzi świadczeniami?
  Przesłali z tych pieniędzy kwoty do naszego
  TCŚR ?
  To jest toruńskie, czy ukraińskie- TCŚR ?
  Ukraina to pańswo?
  Czy niby- państwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.