W Toruniu pojawią się kolejne kwietne łąki

Box2 Wiadomości

Gmina miasta Toruń szuka wykonawcy, który podejmie się założenia łąk kwietnych w mieście. Znamy ich orientacyjne lokalizacje. Firma, zakładająca kwietne łąki, będzie także zobowiązana do ich pielęgnacji przez okres obowiązywania umowy. Umowa z wykonawcą zostanie zawarta nie później niż do 8 czerwca.

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne trawniki. Zakładane są nie tylko z traw, ale przede wszystkim z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych oraz bylin. Korzyści z ich tworzenia w miastach to nie tylko estetyka. Kwietne łąki to dom dla wielu pożytecznych zwierząt, przede wszystkim owadów zapylających. Poza tym, taka łąka jest łatwa dla miasta w utrzymaniu – nie wymaga regularnego koszenia czy nawożenia. Co więcej, pozytywnie wpływa na bioróżnorodność i utrzymanie wilgoci w glebie, a dodatkowo poprawia mikroklimat.

Założenie kolejnych kwietnych łąk w Toruniu to jeden z projektów z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie z ogłoszonym przez miasto zamówieniem mają one powstać przy ul. Warneńczyka 2-4, Bażyńskich 2-8, ul. Gałczyńskiego 53-55 oraz 57-5, ul. Kraszewskiego 46-50, ul. Matejki 61 i 65, ul. Tuwima 10, ul. Szosa Okrężna 6-10, ul. Wybickiego 34-40, oraz 40a-40b i 16-16d, ul. Przy Kaszowniku 25 i 27a i drodze dojazdowej do ul. Wybickiego. Szczegółowa lokalizacja zostanie wskazana przy podpisywaniu umowy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *