W Toruniu pojawią się kolejni inwestorzy. Rozstrzygnięto przetargi na sprzedaż terenów inwestycyjnych

Box2 Wiadomości
fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

W ostatni wtorek odbyły się przetargi terenów inwestycyjnych, brali w nich udział inwestorzy współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Do miejskiej kasy wpłynie kwota 1,82 mln zł.

W licytacjach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM sprzedano 5 nieruchomości przy ulicach Świdnickiej i Sieradzkiej w północno-wschodniej części Torunia. 4 działki inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowane przy węźle autostradowym A1 przy ul. Świdnickiej, mające powierzchnię od 20 do 24 arów kupiły 4 firmy: FoxPol, Borwood, Icewind i A.Mikulska odpowiednio za 242 400 zł, 232 300 zł, 232 300 zł i 272 700 zł. Grunty są niezabudowane i niezagospodarowane. Teren jest płaski z niewielkimi nierównościami. Działki położone są w drugiej linii zabudowy od ul. Przelot. Tereny znajdują się zasięgu sieci: elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazowej i teletechnicznej. Przeznaczenie tych terenów to działalność usługowa, dopuszczalna jest też funkcja mieszkaniowa integralnie związana z prowadzonymi usługami.

Kolejny z terenów inwestycyjnych w północno-wschodniej części Torunia przy ul. Sieradzkiej 21 za 848 400 zł kupiła firma FoxPol. Nieruchomość jest położona w sąsiedztwie drogi krajowej nr 80 i węzła autostradowego A1. Grunt ten jest niezabudowany, niezagospodarowany i nieogrodzony – porośnięty drzewami oraz krzewami. Jego podstawowe przeznaczenie to usługi. Na działce inwestycyjnej znajduje się stanowisko archeologiczne, którego zagospodarowanie wymaga uzgodnienia z odpowiednim urzędem ochrony zabytków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *