W Toruniu powstaje system informacji parkingowej. Gdzie będą tablice? [MAPKA]

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

System informacji parkingowej w obszarze Zespołu Staromiejskiego w Toruniu to kolejny pomysł włodarzy na rozładowanie zatłoczonego centrum. Chodzi o zainstalowane ponad 20 tablic informacyjnych, podających dane o 725 miejscach postojowych. Wykonawca będzie miał 9 miesięcy na zrealizowanie zadania.

Trwa przetarg na zaprojektowanie i wykonanie systemu informacji o wolnych stanowiskach postojowych w okolicach Zespołu Staromiejskiego w Toruniu wraz z obsługą tego systemu przez okres 5 lat. System będzie monitorowość zajętość łącznie 725 miejsc postojowych, wykorzystując w tym celu sensory, wbudowane w nawierzchnię parkingów. Chodzi o parkingi na ulicach: Warszawska, św. Jakuba, Poniatowskiego, Wola Zamkowa, gen. Skrzyńskiego, Piastowska, Poniatowskiego, Jagiellończyka, plac św. Katarzyny przy X LO, gen. Dąbrowskiego, Wały gen. Sikorskiego (od placu ZNP do Gregorkiewicza oraz od Gregorkiewicza do Dobrzyńskiej), Gregorkiewicza oraz przy placu biskupa Chrapka.

Informacje będą przekazywane do 22 LED-owych tablic informacyjnych. Miasto zakłada, że zostaną one zainstalowane przed zjazdem z mostu Piłsudskiego, przed wjazdem na Ślimak Getyński oraz na ulicach: al. św. Jana Pawła II, Kraszewskiego, Szosa Chełmińska, Odrodzenia, Przy Kaszowniku, Wały gen. Sikorskiego (plac Teatralny i Uniwersytecka), w kilku miejscach przy Placu św. Katarzyny (m.in. przy X LO), gen. Dąbrowskiego, Dobrzyńska, Bulwar Filadelfijski, Wola Zamkowa, Warszawska, Plac 18 Stycznia i Traugutta.

Materiał: Urząd Miasta Toruń

Termin na składanie ofert mija 1 lutego. Miasto będzie miało potem 2 miesiące na podpisanie umowy, a wykonawca od momentu pozyskania umowy zyska 9 miesięcy na realizację zadania. Oznacza to, że mieszkańcy z nowego systemu informacji parkingowej skorzystają najpóźniej w styczniu 2022 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *