W Toruniu powstała ścieżka sensoryczna [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski dla UMT

Nowa inwestycja została zrealizowana przy Zespole Szkół nr 26. To część większego projektu, w ramach którego zakończyła się już w tym roku budowa basenu rehabilitacyjnego. Zadanie obejmuje także wykonanie infrastruktury technicznej oraz drogowej i pochłonie łącznie ponad 10.5 mln zł.

Ścieżka sensoryczna powstała przy ul. Fałata 89/90 przy Zespole Szkół nr 26. To uzupełnienie dla basenu rehabilitacyjnego, przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Oddana do użytku ścieżka sensoryczna składa się z sześciu sektorów, a jej celem jest pobudzanie zmysłów. Na trasie ścieżki znalazł się sektor dźwiękowy, wodny, smaków i zapachów, iluzji optycznych, doznań równoważnych (plac zabaw) oraz orientacji przestrzennej. Każdy sektor został wyposażony w profesjonalne sprzęty. Znajdziemy wśród nich m.in. telegraf akustyczny, soczewki Fresnela, lustro walcowate czy tyrolkę. W obrębie ścieżki nie zabrakło także miejsca na altanę do odpoczynku.

Tagged

1 thought on “W Toruniu powstała ścieżka sensoryczna [ZDJĘCIA]

  1. Otwarcie basenu na ul. Fałata 88/90 odbędzie się w środę, 2 września 2020 roku. Zanim będą na otwarcie basenu w tym miejscu, to ja i Klaudia będą odwiedzić basen, a Klaudia robi selfie ze mną z jej telefonu. Później o godz. 13:40 wszyscy goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy, kelnerzy i narzeczeni będą iść na imprezę z okazji otwarcia basenu. Ja i Klaudia będą udzielić wywiadu w mediach, a poza tym ja nie mogę się doczekać otwarcia basenu w tej szkole. Otwarcie basenu będzie potrwać do 15:50, którego właśnie kończą się pierwsze zajęcia w ZS26 w Toruniu w roku szkolnym 2020/2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.