W Toruniu powstało Tęczowe Centrum Wsparcia i Integracji. Czym jest Równik?

Box2 Wiadomości
Tak wygląda wnętrze centrum. Fot. nadesłane

Biblioteka, świetlica, punkt edukacyjno-informacyjny i miejsce spotkań. Takie funkcje będzie pełnić otwarte we wtorek 19 stycznia przy ul. Mostowej 9 Toruńskie Centrum Wsparcia i Integracji “Równik”. Miejsce, jak deklarują jego twórcy, otwarte nie tylko dla osób LGBTQ+, ale także dla całej lokalnej społeczności.

Na początku listopada informowaliśmy o pomyśle stworzenia centrum.

Pomysł Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności został wdrożony w życie, a osoby LGBTQ+ szukające wsparcia już od dzisiaj mają szanse skorzystać z tego, co oferuje im “Równik”. Cała oferta dostępna jest bezpłatnie. Centrum będzie czynne codziennie od wtorku do soboty w godz. 16.00 – 21.00.

– Nasze drzwi są otwarte dla wszystkich – mówi Przemek Szczepłocki z Stowarzyszenia Pracownia Rróżnorodności – Zrobimy wszystko, żeby osoby LGBTQ+ czuły się w Równiku nie tylko bezpiecznie i swobodnie, ale także jak u siebie w domu. Tak samo ważna jest dla nas integracja osób LGBTQ+ z lokalną społecznością – chcemy ją umożliwiać na różne sposoby.

Centrum “Równik” ma być przede wszystkim przestrzenią do spędzania czasu i integracji środowiska LGBTQ+ z lokalną społecznością, ale nie tylko. Inicjatorzy powstania centrum oferują także pomoc psychologiczną, poradnictwo prawne, możliwość udziału w grupach tematycznych i wybranych warsztatach. Do tego wieczory tematyczne, spotkania integracyjne, prelekcje, pokazy filmów i szereg innych działań.

Bieżące wydarzenia można śledzić na profilu facebookowym “Równika“.

Tagged

5 thoughts on “W Toruniu powstało Tęczowe Centrum Wsparcia i Integracji. Czym jest Równik?

 1. w Toruniu nie chcemy “Równika” czyli marksistowskiego Równania wszystkich wedle jednej linii w ramach tęczowej ideologii Anty-Kultury.
  Pan Bóg stworzył nas tak, że się pięknie różnimy, mamy różne płcie biologiczne, różne umiejętności , postawy i charaktery oraz zaintersowania.

 2. Ważne jest to, czy lokal został zakupiony przez stowarzyszenie. Istotne jest też to, czy uczestniczyły w tym władze miasta i w jaki sposòb? Oby nie.

 3. wiecie ile kosztuje wynajem takiej powierzchni na Starówce? co niektórzy radcy prawni rezygnują,, no ale skoro Soros dosypie poprzez fundację Batorego to można…. patologizować i rozdygotać na tęczowa – młodych-naiwnych, po to…..żeby ich potem..ratować…tworzyć grupy wsparcia i kierować na terapię . Socjalistyczny bezsens.

 4. To nie jest bezsens.
  Zachodzi poważna obawa o to, że Stowarzyszenie Pracownia Ròżnorodności, może w Toruniu prowadzić działalność PRZESTĘPCZĄ.
  Stowarzyszenie Pracownia Ròżnorodności, może prowadzić działalność przestępczą, i może być opłacana za prowadzenie działalności
  PRZESTĘPCZEJ przeciwko obywatelom polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *