W Toruniu powstaną dwa nowe punkty pobrań

Box2 Wiadomości
Tak przygotowywano punkt pobrań przy Motoarenie. Fot. Wojtek Szabelski

Aktualnie w Toruniu funkcjonują cztery punkty pobrań wymazów na NFZ. Wobec wzrastającej liczby zachorowań to jedna wciąż mało. Kolejne punkty już niedługo zostaną uruchomione przy ul. Bema i przy ul. Okólnej.

Na ten moment mieszkańcy Torunia mogą pobrać wymaz do badania w kierunku COVID-19 w punkcie przy Motoarenie, w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej, w Alab Laboratoria przy ul. Grudziądzkiej i w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej przy ul. Dąbrowskiego. W tych miejscach badanie można wykonać bezpłatnie na NFZ, do czego potrzebne jest skierowanie. W dalszym ciągu można jednak wykonywać badania prywatnie, bez skierowania w Alab Laboratoria przy ul. Grudziądzkiej oraz w punkcie Drive&Go-Thru Vitalabo na Szosie Bydgoskiej.

Kolejne punkty pobrań wymazów powstaną przy ul. Bema 73 w pobliżu Areny Toruń oraz przy ul. Okólnej 1. Prowadzone będą przez firmę Rezonans Sp. z o.o. z Lipna, a wykonywane tam badania będą refundowane przez NFZ. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znany termin uruchomienia nowych punktów.

Tagged

1 thought on “W Toruniu powstaną dwa nowe punkty pobrań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *