W Toruniu powstaną kolejne ogródki działkowe? Radni przyjęli nowe plany miejscowe

Box2 Wiadomości
fot. Google Maps

Na 20. sesji Rady Miasta Torunia radni przyjęli uchwały, dotyczące zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Jedna z nich dotyczy m.in. rejonu ul. Budowlanej i ul. Wapiennej. To łącznie niemal 40 ha terenu. Wiemy już, co być może powstanie na części tego obszaru.

W czwartek 23 lipca toruńscy radni przyjęli nowe plany miejscowe. Zmiany objęły przede wszystkim 40 ha niezagospodarowanych terenów gminnych oraz terenów produkcyjno-usługowych. Chodzi o obszar w rejonie ul. Budowlanej i ul. Wapiennej. Część tego obszaru, decyzją radnych, będzie mogła zostać przeznaczona pod ogródki działkowe. W pobliżu ul. Wapiennej znajdują się ponad to niewielkie zbiorniki wodne. Miasto zdecydowało się je uporządkować i zagospodarować na funkcje rekreacyjne.

Zgodnie z nowymi planami, przy ul. Olsztyńskiej, duże tereny zostaną przeznaczone pod funkcje usługowe. Nie musza się z kolei martwić mieszkańcy Rudaku z rejonu ul. Jana Skrzetuskiego i ul. Pana Wołodyjowskiego. Znajdujące się na tym obszarze zielone tereny rekreacyjne zostaną zachowane.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *