W Toruniu powstanie drugi Szpitalny Oddział Ratunkowy

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Batorego ma powstać Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego uruchomienie zaplanowano już na początek kwietnia. Do tej pory jedyny SOR w Toruniu działał w szpitalu na Bielanach.

Już w najbliższy czwartek Rada Miasta podejmie decyzję w sprawie zmian w statucie Szpitala Miejskiego, związanych właśnie z planowanym uruchomieniem SOR.

– Obecnie trwają prace końcowe w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – od 1 kwietnia planowane jest jego uruchomienie. Nareszcie obecny SOR, a dawna Izba Przyjęć, będzie godziwie opłacany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Istniała bowiem do tej pory pewna dysproporcja – przeznaczano ok. pięciokrotnie mniej środków finansowych na świadczenia w izbie przyjęć niż w szpitalnym oddziale ratunkowym – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Szpital umowę z resortem zdrowia w sprawie utworzenia SOR podpisał jeszcze w 2019 r. Od tego czasu przygotowywano oddział do uruchomienia, m.in. poprzez zwiększenie ilości sprzętu i poszerzenie samej powierzchni dawnej Izby Przyjęć. Szpital planowo ma także rozszerzyć działalność o świadczenia ambulatoryjne z zakresu onkologii klinicznej.

– Onkologia kliniczna w Szpitalu Miejskim jest szczególnie ważna również z tego powodu, że na jego terenie działają już ambulatoryjne porady hematologiczne – dodaje prezydent.

Najbliższa sesja rady miasta rozpocznie się 17 marca o godz. 10:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.