W Toruniu rozpoczęła się największa impreza dronowa w Polsce [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Materiały partnera Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

DronTech World Meeting 2019 rozpoczęty. W inauguracji dwudniowej imprezy dronowej udział wzięli prezydent Michał Zaleski, wiceminister edukacji narodowej Iwona Michałek oraz eksperci i doświadczeni praktycy, którzy prowadzić będą spotkania, konferencje i prezentacje dotyczące bezzałogowych urządzeń latających.

W Arenie Toruń trwa jedno z największych wydarzeń poświęconych pojazdom, systemom autonomicznym i bezzałogowym w Polsce. Przez dwa dni (18 i 19 października) miłośnicy dronów mogą wziąć udział w konferencjach, panelach dyskusyjnych, targach, wystawach, warsztatach, a także w wyścigach dronów. Wstęp jest bezpłatny.

– Wydarzeniu, jakim jest DronTech World Meeting, kibicuję od samego początku jego istnienia – podkreślała w trakcie otwarcia wydarzenia Iwona Michałek, wiceminister edukacji narodowej. – Zależy mi, by inicjatywa ta się rozwijała, by nowe technologie poszły w świat – również do szkół. Stają się one bowiem coraz bardziej innowacyjne. Cieszę się, że Toruń, który jest moim ukochanym miastem, staje się znany nie tylko dzięki swoim zabytkom, ale także dzięki nowoczesnym technologiom. Cieszę się również na współpracę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, z młodymi, prężnymi firmami, które działają na styku nauki i przedsiębiorczości. Dziękuję wszystkim partnerom wydarzenia za wspieranie tej inicjatywy.

W dwudniowym wydarzeniu udział bierze także Małgorzata Darowska, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych.

– Na tym wydarzeniu jestem po raz pierwszy, ale bardzo z tego udziału się cieszę – mówiła. – DronTech World Meeting odbywa się w Toruniu po raz czwarty. Jest to wartościowe spotkanie, które istnieje w świadomości osób związanych z branżą bezzałogową. W mojej pracy zajmuję się wdrażaniem technologii dronowej. Flagowym naszym przedsięwzięciem jest Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów.  U-Space jest to infrastruktura dla Bezałogowych Statków Powietrznych,  która ma w przyszłości umożliwiać bezkolizyjne, zintegrowane operacje z użyciem dronów w przestrzeni powietrznej, w szczególności operacje o charakterze komercyjnym, gospodarczym oraz państwowym. Chcemy, by technologia ta rozwijała się w całej Polsce. To spotkanie jest doskonałą okazją, by promować podobne inicjatywy, nawiązywać nowe znajomości i poszukiwać biznesowych partnerów.

Tematem przewodnim wydarzenia są drony w służbie człowiekowi. Prelegenci i uczestnicy konferencji skupią się na wykorzystywaniu urządzeń latających w służbach mundurowych i w samorządach. 

– Bezzałogowe Statki Powietrzne wprowadzone zostały do naszego życia zaledwie kilka lat temu – mówił prezydent Michał Zaleski. – Technologia ta sprawdza się znakomicie i ma szansę na rozwój. Mamy możliwość poprawiania i uzupełniania rozwiązań w wielu zakresach naszego życia: w gospodarstwie, ekologii, a w miastach także przy planowaniu przestrzennym. O tym wszystkim będziecie państwo mogli rozmawiać w kuluarach wydarzenia, a na konferencjach wysłuchać zdania doświadczonych ekspertów. Życzę udanego udziału w targach i wydarzeniach towarzyszących 4. edycji DronTech World Meeting Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *