W Toruniu ruszył kolejny Aldi. Powstał w zabytkowym budynku

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Sklep powstał w zabytkowym budynku przy ul. Kościuszki 55, który zbudowano w 1910 r., jako ujeżdżalnię koni. Sieć odrestaurowała obiekt i na 1300 mkw powstał – już trzeci w Toruniu – Aldi. Drzwi dla klientów po raz pierwszy otworzyły się dziś o 6.00 rano.

Działka przy ul. Kościuszki 55 zakupiona została w 1902 r. przez Gustawa Goetza. Zlecił on budowę willi i ujeżdżalni dla koni w 1910 r. Budowy obiektów podjął się Ewald Hoffman z Torunia. W dawnej ujeżdżalni można było kupić konie, ale także oddać zwierzęta do ujeżdżania czy poćwiczyć manewry wojskowe. Historia ujeżdżalni nie trwała długo. Już w 1913 r. została ona przekształcona w laboratorium chemiczne. W dwudziestoleciu międzywojennym budynek wynajmował Teodor Rzymkowski, prowadząc w nim hurtownię farb i lakierów. W 1929 r. działała tutaj także fabryka wyrobów z wikliny, a później budynek stał się magazynem papieru dla Toruńskich Zakładów Graficznych. Od lat 90. budynek stał pusty i zaniedbany. Początkowo planowano jego rozbiórkę.

Ostatecznie budynek został odrestaurowany przez sieć Aldi i powstał w nim już trzeci w Toruniu sklep znanej marki. Wewnątrz znalazła się gablota, informująca o historii tego miejsca.

Cieszymy się, że dzięki naszym wysiłkom udało się ocalić ten historyczny obiekt i tchnąć w niego nowe życie. Budowa sklepu Aldi w zabytkowych budynkach ujeżdżalni, pozwoliła nam poznać bliżej historię miasta oraz nawiązać relacje z mieszkańcami i miejscowymi instytucjami. Poszanowanie tradycji jest dla nas bardzo ważne, dlatego starannie dbamy o to, by nasze sklepy wpisywały się w architektoniczną strukturę miasta – informuje Artur Prachniak, kierownik Działu Ekspansji Aldi Polska.

Sklep został dla klientów otwarty 16 grudnia o 6.00 rano. Przez cały tydzień, aż do 24 grudnia, będą oni mogli korzystać z atrakcyjnych promocji na produkty marki własnej. Dodatkowo, ponad 200 produktów spożywczych będzie można nabyć z 40 proc. rabatem. Sklep objął 1300 mkw powierzchni i postawił na nowoczesne rozwiązania, m.in. pokój dla matki z dzieckiem. Klienci mogą korzystać z 66 miejsc parkingowych. Sieć Aldi deklaruje, że to nie ostatni ich sklep w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *