W Toruniu trwają 28. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Sport
Fot. Łukasz Piecyk

Blisko pół tysiąc zawodników stanęło do rywalizacji podczas sobotnich (23.02) 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Rywalizacja rozpoczęła się dziś w Arenie Toruń przed godziną 10.00 i potrwa do godz. 18.30. Dla większości ze startujących, a także dla organizatorów, niewątpliwie będzie to próba generalna przed marcowymi mistrzostwami globu.

O medale walczy 476 uczestników w przeszło 900 startach indywidualnych. W gronie startujących znajdują się takie osoby jak choćby wicemistrzyni olimpijska z Moskwy w skoku wzwyż, czyli Urszula Kielan, aktualna rekordzistka Polski w pchnięciu kulą, Ludwika Chewińska, a także Genowefa Patla, Joanna Balcerzak i Ryszard Szparak.

REKLAMA

Do walki stanęli także uczestnicy innych znaczących międzynarodowych imprez, medalistów mistrzostw kraju wszystkich grup wiekowych, a także wiele gwiazd sportu weterańskiego. Najstarszym uczestnikiem sobotnich zmagań jest 93-letni Władysław Mielcarek z Bydgoszczy, który wystartuje w konkursie pchnięcia kulą, a najstarszą uczestniczką – o rok młodsza Elżbieta Kalinowska z Torunia, która również zapowiedziała start w tej konkurencji, a także udział w biegach na dystansach 60 i 200 metrów.

-To rekordowe halowe mistrzostwa Polski pod kątem ilości zawodników i osobostartów – podkreśla Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. – Ta frekwencja wynika niewątpliwie z tego, że lekkoatletyka masters cały czas się rozwija, a poza tym wiadomo, że zdecydowana większość uczestników przygotowuje się do marcowych mistrzostw świata, które także odbędą się w Toruniu. Tak więc zarówno dla nas, organizatorów, a także dla tych sportowców, jest to w zasadzie próba generalna przed tą najważniejszą imprezą sezonu.

Sobotniej rywalizacji przyglądają się przedstawiciele World Masters Athletics, czyli światowej federacji lekkiej atletyki weteranów, w tym wiceprezydent tej organizacji Brian Keaveney, którzy sprawdzą stan przygotowań Torunia do marcowych mistrzostw globu.

28 Halowym Mistrzostwom Polski Masters towarzyszą 2. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *