W Toruniu zawiązała się koalicja, które chce zmian. “Same protesty to dla nas za mało”

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Koalicję tworzą toruńskie grupy pozarządowe oraz organizacje nieformalne, które zbierają postulaty i będą je przekazywać do włodarzy miasta. Aktywiści chcą zmian m.in. w obszarach dotyczących praw obywatelskich, praw kobiet, praw lokatorskich, społeczności LGBT+, kultury oraz ekologii. Każdy mieszkaniec Torunia może zgłosić swój postulat.

Celem koalicji jest stworzenie postulatów lokalnych organizacji i ruchów społecznych, kulturalnych oraz ekologicznych, które zostaną skierowane do prezydenta Michała Zaleskiego i Rady Miasta Torunia. Postulaty dotyczą m.in. spraw obywatelskich, równościowych, edukacyjnych, lokatorskich, ekologicznych i kulturalnych. Organizacje, wchodzące w skład koalicji, żądają m.in. wprowadzenia Alertu Klimatycznego dla miasta Torunia, poprawy substancji zasobów komunalnych i socjalnych, organizacji warsztatów edukacji seksualnej, zapewnienia bezpłatnej i systematycznej pomocy psychologicznej dla dzieci, utworzenia stanowiska Pełnomocnika ds. Równego Traktowania czy przeprowadzenia referendum w sprawie budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.

Same protesty to dla nas za mało – informuje Toruńska Brygada Feministyczna. – Mówimy o potrzebach zmian w zakresie sytuacji kobiet, społeczności LGBT+, praw obywatelskich oraz lokatorskich, świeckiego państwa, kultury, ekologii, dzieci i młodzieży.

Wszystkie postulaty można znaleźć na stronie koalicji. Każdy mieszkaniec Torunia może także dopisać swój własny postulat. Postulaty można także dodawać w mediach społecznościowych.

Tagged

8 thoughts on “W Toruniu zawiązała się koalicja, które chce zmian. “Same protesty to dla nas za mało”

  1. PILNE! Ale zabawne- Donek Brzdąc czyta z kartki- bo mu dali- orędzie Prezydenta Planety. Ale śmieszne… Hihi. Naucza wszystkie kraje świata, narody i ich władze. Zawsze był śmieszkiem Donek Brzdąc.

  2. Osoby nie potrafiące sprecyzowac swojej płci chcą kreować rzeczywistość społeczną.Co sobie wymyśli spaczona,finansowana z obcej waluty lewacka ekipa?Trzeba powiedziec po waszemu-“won”!

  3. Po ichniejszemu, po polen- LGBTsku jest: Raus. Co z prawami mężczyzn, co z prawami dzieci, co z prawami społeczności HLGBT+ i ++ ? Po nieudanej imprezie “tęczowisko” pozostało im wiele “przedmiotòw rekreacyjnych”. Dlatego powstał pomysł “warsztatòw edukacji seksualnej” dla dzieci. A warsztaty to zajęcia praktyczno techniczne- wiadomo. LGBTy chcą się zająć “praktycznie” dziećmi torunian. Prakrycznie- organoleptycznie. A fuuj…

  4. Jak widać, nawet zużycie METANU przez miasto Toruń, czytelnikòw nie “bodzie”. A ofiar śmiertelnych spalin mamy ok. 200 osòb rocznie!!! Ale co tam- prawda? To tylko liczby? A NIE LUDZIE ?!?!?!

  5. niniejszy “Tylko Toruń” – wyborcza Otulina propagandowa gadzinowej tęczowej Anty-kultury i lewactwa. Żenada !

  6. tęczowa ANTY-kultura, chce zabiegać o postulaty kulturowe – to jest Dom Wariatów. Idźcie na ul.Mickiewicza…….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *