W tym roku pojawi się kilkaset nowych miejsc do parkowania. Gdzie?

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

663 dodatkowe miejsca do parkowania pojawią się w tym roku w Toruniu. Powstaną niezależnie od planowanych inwestycji i remontów. Najwięcej ich przybędzie w okolicach budowanego sądu rejonowego.

“Miejsca do parkowania to istotny element infrastruktury drogowej, szczególnie w obliczu ciągle rosnącej liczby pojazdów na naszych drogach. Dlatego miasto cały czas podejmuje działania mające na celu zwiększenie ich liczby” – informuje Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

Gdzie zatem pojawią się nowe miejsca do parkowania? Najwięcej ich przybędzie w okolicach nowego gmachu sądu rejonowego, który powstaje na pl. Zwycięstwa, gdzie do niedawna funkcjonował duży parking.

160 dodatkowych miejsc dla aut pojawi się przy ul. Gregorkiewicza. Kolejnych 50 na Wałach gen. Sikorskiego między rondem Związku Nauczycielstwa Polskiego a Gregorkiewicza.

38 postojów zaplanowano przy ul. Grudziądzkiej 53. Ponadto 80 miejsc powstanie przy ul. Grudziądzkiej 62. Podobna ilość pojawi się przy pl. bp. Chrapka. – Ich budowa rozpocznie się po udostępnieniu do ruchu w pełnym zakresie przebudowywanego obecnie pl. Chrapka – informuje MZD.

Kolejne miejsca i zatoki parkingowe przewidziano na Mokrem. Powstaną one wzdłuż ul. Kościuszki – po południowej stronie na wysokości budynków nr 46-48. Chodzi o 10 stanowisk. Siedem kolejnych znajdzie się na wysokości Kościuszki 33-35. Będzie można tam parkować równolegle.

15 dodatkowych miejsc pojawi się przy ul. Sułkowskiego, 25 – wzdłuż ul. Traktorowej, 20 – przy ul. Filomatów Pomorskich i 15 – przy ul. Podgórskiej, a także przy cmentarzu w Kaszczorku.

Trwają przetargi na budowę parkingów. Do jutra mogą się zgłaszać firmy zainteresowane projektem i budową postojów przy ul. Iwanowskiej (od strony kościoła, po północnej stronie). W tej lokalizacji pojawi się 30 dodatkowych miejsc dla aut.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “W tym roku pojawi się kilkaset nowych miejsc do parkowania. Gdzie?

  1. Kiedy na jakubskim przedmiesciu będzie więcej miejsc parkingowych?Chodniki szerokie na Antczaka,można by zatoczki porobić.Zapomniana dzielnica.

  2. Dobra informacja,ale sugeruje Urzędowi Miasta Torunia przed rozpoczęciem inwestycji:
    – konsultacje z mieszkańcami co do kształtu inwestycji parkingowych,
    – należyte tj.zgodne z przepisami wykonania projektu budowlanego,
    – odbiorów w terminie.
    Niestety ostatnia inwestycja miasta (z budzetu obywatelskiego) parking u zbiegu ulic Harcerskiej i Mohna zostala zrealizowana z naruszeniem przepisow budowlanych i mimo braku zawiadomienia o zakonczeniu budowy jest uzytkowany od poczatku grudnia 2018 !!! Czyli urzad miasta popelnil przynajmniej wykroczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *