W zachodnim Toruniu powstanie nowa trasa dla rowerzystów

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Drogowcy wyłonili wykonawcę, który wybuduje nową trasę rowerową biegnącą od Szosy Okrężnej wzdłuż ul. Łukasiewicza, w pobliżu Motoareny i w śladzie dawnej linii kolejowej do granicy miasta. Ile to będzie kosztować?

Kontrakt o wartości ponad 1,5 mln zł na tę inwestycję toruńscy drogowcy podpisali z firmą Transbruk Barczyńscy. Prace rozpoczną się niebawem.

Nowa trasa zacznie się na skrzyżowaniu Szosy Okrężnej i ul. Łukasiewicza, gdzie znajdzie się przejazd rowerowy. Ciąg dla rowerzystów będzie biec wzdłuż ul. Łukasiewicza do ul. Pera Jonssona, wzdłuż Motoareny, a dalej w śladzie dawnej linii kolejowej w kierunku Czarnowa aż do administracyjnej granicy miasta.

– Na niewielkim odcinku jej przebieg został zaplanowany przez niezurbanizowane tereny – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Ścieżka zostanie wykonana z asfaltu, będzie mieć 2,5 m szerokości i 2689 m długości.

Jej budowa wymaga przesunięcia istniejącego oświetlenia ulicznego. W przyszłości ścieżka ma się połączyć z trasą rowerową planowaną przez powiat toruński i zapewnić dojazd do Barbarki oraz sąsiednich miejscowości w gminie Zławieś Wielka m.in. Górska czy Rozgart.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *