W zajezdni MZK powstaje nowy budynek. Stąd będzie zasilany tramwaj na Jar

Box2 Wiadomości
fot. MZK Toruń

Choć na linię tramwajową do osiedla Jar musimy jeszcze trochę poczekać, to przygotowania do jej uruchomienia już trwają. W zajezdni autobusowej MZK przy ul. Legionów powstaje nowa stacja transformatorowa, która w przyszłości zasilać będzie sieć trakcyjną na Jar i ładowarki autobusów elektrycznych.

Umowa z wykonawcą została podpisana w połowie grudnia ubiegłego roku i zakłada ukończenie prac w terminie 12 miesięcy od złożenia pod nią podpisu. Koszt inwestycji to blisko 3,2 mln zł. Co dokładnie obejmuje?

Nowy budynek podstacji trakcyjnej został już postawiony. Finalnie znajdą się w nim system wentylacji, wyposażenie do zasilania urządzeń do ładowania autobusów elektrycznych, wyposażenie do zasilania obiektów zajezdni autobusowej oraz system do zdalnego sterowania podstacją. Później, w ramach przetargu na budowę nowej linii tramwajowej do osiedla Jar, dojdą do tego kolejne elementy: trzy zespoły prostownikowe i rozdzielnia prądu stałego, które pomogą w zasilaniu nowej sieci trakcyjnej. Obecnie trwa wykańczanie wnętrza budynku.

Tagged

2 thoughts on “W zajezdni MZK powstaje nowy budynek. Stąd będzie zasilany tramwaj na Jar

 1. No cóż,
  mówmy prawdę.
  Wolna prasa.
  Niczego takiego jak Jar nie ma, jeśli ktoś by myślał o osiedlu, albo o marce samochodu.
  Nie ma w Polsce takiego osiedla, samochodów też nie.
  Sprawdziłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.