W Zespole Szkół nr 26 otwarto ściankę wspinaczkową. “Fantastyczna dla rehabilitacji”

Box2 Wiadomości Województwo box
Otwarcie rehabilitacyjnej ścianki wspinaczkowej w Zespole Szkół nr 26 w Toruniu, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

W Toruniu ruszył projekt “Poszerzamy horyzonty”, mający na celu specjalistyczne wsparcie dzieci uczęszczających do przedszkolnych oddziałów specjalnych. W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół nr 26 otwarta została ścianka wspinaczkowa, na której odbywać się będą zajęcia rehabilitacyjne.

W projekcie bierze udział 20 przedszkolaków z niepełnosprawnościami. Zajęcia na ściance wspinaczkowej będą tylko jednym z wielu elementów “poszerzania horyzontów”. Oprócz nich, dzieci uczestniczyć będą także m.in. w zajęciach sensoplastycznych, które angażują kilka zmysłów. W ramach projektu przewidziano również szkolenia dla kadry pedagogicznej oraz zakup pomocy dydaktycznych.

Projekt finansowany jest ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jego wartość przekracza 500 tys. zł.

– Wspinaczka jest fantastyczna dla rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami narządu ruchu, a także m.in. z porażeniem mózgowym i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Tu będzie wykorzystywana w ramach holistycznego programu obejmującego, poza zakupami sprzętu, także finansowanie zajęć wyrównawczych i rehabilitacyjnych oraz warsztaty dla nauczycieli. Cieszę się, że ten innowacyjny program, wykorzystujący najnowszą wiedzę dziedzinie rewalidacji, może być u nas realizowany – podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki, który był obecny na otwarci ścianki w ZS nr 26 w Toruniu.  

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *