Wakacje w Dworze Artusa. Festiwal pod Gwiazdami i “zakopywanie” koronawirusa

Box2 Kultura Wiadomości
Dwór Artusa przygotował także specjalne torby, fot. Łukasz Piecyk

Dwór Artusa zamierza symbolicznie pożegnać się z koronawirusem, zakopując kapsułę czasu. Centrum kultury przygotowało na okres wakacyjny wiele atrakcji dla małych i dużych. Planowane są koncerty w ramach Festiwalu pod Gwiazdami, kilka turnusów półkolonii, pikniki sztuki i Festiwal Artystów Codzienności.

Festiwal pod Gwiazdami odbędzie się w zmienionej formule. Przygotowane zostały cztery koncerty. Pierwszym z nich będzie występ Nocnej Zmiany Bluesa. Pozostali trzy wykonawcy nie są jeszcze znani. Trwa plebiscyt dla artystów z regionu, którzy mogą zaprezentować swoją twórczość i pomysł na koncert. Jury konkursowe wybierze 15 najciekawszych zespołów. Następnie internauci będą mogli głosować na jednego z wybranych 15-stu wykonawców, którego chcieliby zobaczyć na scenie. Takie rozwiązanie to także pomysł Dworu Artusa na wsparcie lokalnych artystów. Tegoroczny festiwal nie zostanie zorganizowany w plenerze, tym razem będzie odbywał się w pomieszczeniach. Ułatwi to przestrzeganie zaleceń sanitarnych, związanych m.in. z dostępem do toalet. Koncerty będą odbywać się m.in. w Domu Muz. W trakcie koncertów rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką animatorów. Festiwalowi, także i w tym roku, będą towarzyszyć pokazy filmów, związanych z muzyką.

REKLAMA

Kolejnym flagowym wydarzeniem letnim, organizowanym przez Dwór Artusa, są półkolonie. Dla najmłodszych odbiorców zostały przygotowane trzy turnusy. Będą odbywały się w trzech lokalizacjach. I turnus “Poznańska 9 i 3/4” rozpocznie się 20 lipca w filii Domu Muz przy ul. Poznańskiej. Poświęcony będzie Harremu Potterowi. II turnus rozpocznie się 27 lipca na Starówce i będzie poświęcony Pokemonom. III turnus odbędzie się w filii Domu Muz na ul. Okólnej i zostanie poświęcony naturze. Wszystkie turnusy dedykowane są dzieciom od 7. do 12. roku życia. Chętni muszą się spieszyć, bo bilety na półkolonie szybko się rozchodzą.

W wakacje przygotowywane są także pikniki artystyczne. Pierwszy z nich odbędzie się już 27 czerwca przy filii Domu Muz na ul. Poznańskiej. Przygotowane zostały warsztaty artystyczne, florystyczne i sztuki użytkowej. Najmłodsi będą mogli m.in. pograć w kręgle, puszczać wielkie bańki mydlane i pomalować sobie twarz w fantazyjny wzór. Będzie można też wykonać lampion ze sznurka jutowego czy autorską torbę. W lipcu odbędzie się z kolei “Akcja na Rudaku”, bezpłatna impreza, która pozwoli rozwinąć kreatywność. Na Starówce z kolei zaplanowany jest plenerowy warsztat rękodzieła, związany z szydełkowaniem. W sierpniu przestrzeń do działań twórczych zostanie przygotowana na Kaszczorku.

Dwór Artusa postanowił także oficjalnie pożegnać koronawirusa. Zorganizowany zostanie w tym celu happening, na którym koronawirus zostanie “zakopany”. Chodzi o zakopanie kapsuły czasu, dokumentującej wydarzenia z początkowego okresu epidemii. Kapsuła zostanie odkopana za 30 lat.

Lato to także czas na Kulturalne M3 czyli Festiwal Artystów Codzienności. To prawdopodobnie pierwszy festiwal on-line, którego współtwórcami staną się także sami odbiorcy. Celem będzie “udomowienie” kultury, nauki i sztuki bez wychodzenia z domu. W ramach festiwalu zostały zaplanowane m.in. wykłady, panele dyskusyjne, spektakle czy warsztaty DIY. Mapą do działań stanie się rozkład typowego mieszkania M3.

Tagged

1 thought on “Wakacje w Dworze Artusa. Festiwal pod Gwiazdami i “zakopywanie” koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *