Wakacje w Młynie Wiedzy. W programie m.in. warsztaty dla najmłodszych

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Oferta wakacyjna 2020 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie obowiązywać od 30 czerwca do 30 sierpnia. Toruńskie centrum nauki przygotowało pięć wakacyjnych warsztatów. Najmłodsi będą mogli m.in. odkryć sekrety jedzenia i poznać historię przypraw.

Młyn Wiedzy zaprasza we wtorki dzieci powyżej 7. roku życia do odbycia wyprawy na Kon-Tiki. Wtorkowe warsztaty podróżnicze to okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o wyprawie Thora Heyerdahla przez Atlantyk i zbudować własną mini-tratwę. Uczestnicy poznają także odpowiedź na pytanie, dlaczego w Toruniu znajduje się ul. Kon-Tiki. W kolejne dni tygodnia organizowane będą warsztaty dla dzieci od 5. roku życia. W środy odbywać się będą zajęcia ze zdrowego odżywiania, a w czwartki będzie można poznać historię przypraw. Piątek to dzień na eksperymentowanie w wakacyjnym laboratorium, z kolei w soboty dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach o grach planszowych.

Ze względu na obowiązujące przepisy i wewnętrzne procedury w zajęciach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 osób. Przestrzeń dla zajęć została tak przygotowana, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom warsztatów – zapewnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Warsztaty będą odbywać się od wtorku do piątku w godzinach 10.00-11.00, a w soboty w godzinach 11.00-12.00. Bilety będzie można nabyć w kasach centrum oraz w systemie sprzedaży on-line.

Młyn Wiedzy oferuje także możliwość zorganizowania urodzin. W dalszym ciągu można także zwiedzać wystawę “Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz ekspozycje stałe w Młynie Wiedzy, m.in. modernizowaną wystawę “O obrotach” i wystawę “To takie proste”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *