Wakacyjne odkrywanie [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Wojciech Klabun, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Torunia

Za nami pierwszy wakacyjny weekend w Toruniu, który rozpoczął również nowy zakres prac na moście im. Józefa Piłsudskiego. Od teraz do końca wakacji most jest zamykany na weekendy.

W czasie, kiedy ruch samochodowy jest wstrzymany, ekipy prowadzące prace umieszczają w jezdni dylatacje między poszczególnymi przęsłami w jezdni – a w późniejszym czasie będą również wylewać ścieralną warstwę asfaltu. Zamknięcia uniknąć nie można, bo przez to, że ten stalowy element jest na plac budowy przywożony w całości – znacznie wydłużona zostaje jego żywotność i trwałość.

REKLAMA

Wielu torunian obawiało się, jak będzie wyglądać komunikacja między brzegami Wisły prowadzona wyłącznie przez most im. Elżbiety Zawackiej i trzeba przyznać, że m.in. moje obawy okazały się… płonne. Co prawda przydałaby się drobna korekta świateł na pl. Daszyńskiego, która rozładuje część korków na nowym moście, ale trzeba przyznać, że ruch rozchodził się po ulicach w miarę płynnie. W ramach działań racjonalizatorskich przydałoby się również przesunąć piątkowe zamknięcie mostu na godz. 22.30, tak aby torunianie pracujący do późna mogli wrócić do domów krótszą drogą.

Niewątpliwie jednak zamknięcie jezdni wpłynęło na popularyzację nowo wybudowanych: chodnika i ścieżki rowerowej. Wielu torunian odkryło je na nowo, bo skracając sobie drogę, decydowali się na spacer lub przejażdżkę jednośladem.

A’ propos rowerów – ja osobiście dzięki zamknięciu mostu odkryłem… Torvelo. Dzięki sieci rowerów miejskich szybko można przemieścić się między oboma brzegami, świetnie w tej roli sprawdzają się również hulajnogi elektryczne. Pamiętajmy jednak, korzystając z tych udogodnień, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg i jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale również za innych.

1 thought on “Wakacyjne odkrywanie [FELIETON]

  1. D_bil, na ul. Lodzkiej tragedia , jada prawym pasem i wpychają się na końcu. Gdzie Policja. Hulajnogi nie kazde mogą na PDG. Gdzie obietnice ze bedzie most tymczasowy. Tylko drogi za kupę kasy wyremontowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *