Walczymy dla Zosi. Ekipa Fortu I organizuje charytatywny piknik historyczny

Box2 Wiadomości
Fot. Pko / Wikipedia

Centrum Kulturalno-Historyczne Fort I Toruń oraz stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej “REX” już w najbliższą niedzielę 11 października organizuje piknik historyczny. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie dla Zosi, chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Niedzielny piknik historyczny przy ul. Winnej 19 zostanie połączony ze zwiedzeniem Fortu I. Uczestnicy będą mogli z jednej strony poznać tajemnice militarnej historii Torunia, a z drugiej zobaczyć zabytkowe pojazdy historyczne. Przejście z przewodnikiem po Forcie I trwa ok. dwóch godzin, a na trasie można liczyć na dodatkowe atrakcje przygotowane przez wolontariuszy. Bilet wstępu to koszt 20 zł, ale liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy na adres e-mail: mal.militarni@vp.pl. Trzeba się spieszyć, bo zapisy trwają tylko do jutra! Planowane są dwie tury zwiedzania, o 14:00 i o 17:00.

Cały dochód ze sprzedaży biletów wstępu za zwiedzanie Fortu I zostanie przekazany na leczenie Zosi, walczącej z SMA.

Na dziedzińcu Fortu I zorganizowany zostanie piknik, na który wstęp będzie wolny dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy przypominają jednak o konieczności przestrzegania zaleceń epidemiologicznych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *