Warsztaty programowania z Gigantami w Toruniu. Trwają zapisy

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Wystartowały zapisy do 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”. Akcja odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji. Toruńskie warsztaty zaplanowano w najbliższą sobotę przy ul. Jęczmiennej 23.

“Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online. Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak:

  • tworzenie gier w Scratch
  • przygody w Minecraft
  • profesjonalne tworzenie stron internetowych
  • projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor
  • programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5-godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych – mówi Adrian Czechowski, trener szkoły Giganci Programowania

Na wydarzenie można rejestrować się, wchodząc na stronę http://www.kodujzgigantami.pl/

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.