Wawel przekazał aż 5 ton słodyczy dla Domów Dziecka

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Wawel i Fundacja “Wawel z Rodziną” co roku organizuje świąteczną akcję “Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja”. Projekt polega na przekazywaniu słodkości do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tegoroczna edycja wydarzenia ruszyła 20 listopada i trwała do 10 grudnia.

Celem akcji było przekazanie słodyczy w ramach świątecznych upominków do wszystkich domów dziecka na terenie Polski. Na przestrzeni ostatnich 11 lat ponad 440 placówek opiekuńczo-wychowawczych otrzymało aż 132 tony słodyczy marki Wawel. W tym roku słodkości trafiły do 426 Domów Dziecka w całym kraju. Wolontariusze przekazali na ten cel łącznie 5 ton słodyczy. Do każdego Domu Dziecka trafił 14-kilogramowy pakiet. W województwie kujawsko-pomorskim słodkie paczki zostały przekazane do ponad dwudziestu placówek opiekuńczo-wychowawczych, między innymi w Łasinie, Rypinie, Bydgoszczy czy Inowrocławiu.

Słodycze od Wawel zostały także przekazane do trzech Domów Dziecka w Toruniu. Upominki dotarły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 oraz Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Młody Las”.

Misją Fundacji “Wawel z Rodziną” jest wspieranie dzieci, młodzieży i rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach działalności fundacyjnej organizowana jest pomoc rzeczowa i finansowa w celu minimalizacji różnic społecznych. Realizowane programy to między innymi “Dobro od Dziecka” czy “Masz szansę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *