Ważny apel prezydenta Michała Zaleskiego do torunian!

Polecamy Wiadomości
fot. Pixabay,com

Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje do mieszkańców Torunia o wyeksponowanie w najbliższych dniach flag oraz biało-czerwonych elementów odzieży.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości prezydent Torunia wystosował apel do mieszkańców Torunia. Poniżej publikujemy go w całości:

Szanowni Państwo!

Przed nami, w dniach 9-11 listopada 2018 r., świąteczny i radosny czas. 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości napawa nas dumą i w szczególny sposób nakazuje myśleć o wartościach wolności, suwerenności i pokoju, którymi możemy cieszyć się od 100 lat.

Zwracam się do Państwa z prośbą, aby w dniach, kiedy będziemy obchodzić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości podczas oficjalnych uroczystości i rodzinnych pikników, włączyć się w świętowanie również poprzez wyeksponowanie barw narodowych.

Niech biało-czerwone flagi zawisną na toruńskich budynkach! Niech pojawią się na samochodach oraz w formie przypinek lub kotylionów na odzieży torunianek i torunian!

Biało-czerwone flagi pojawią się m.in. na budynkach Urzędu Miasta Torunia, innych budynkach użyteczności publicznej i pojazdach MZK. Niech nie zabraknie ich również na naszych prywatnych posesjach!

Zapraszam do wspólnego świętowania i uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach!

Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys