Wciąż nie do zatrzymania. Siatkarskie derby Torunia dla Aniołów

Box2 Sport Wiadomości
fot. Miłosz Zieliński/pressfoto.pl

Pierwsze w historii siatkarskie derby miasta pomiędzy Aniołami a drużyną AZS zakończyły się zwycięstwem zawodników prowadzonych przez Sebastiana Tylickiego. Zwycięstwo 3:1 to dziesiąty triumf w drugiej lidze.

Pierwszy set to wygrana Aniołów 25:19, choć aby to osiągnąć, trzeba było trochę się napracować, gdyż AZS walczył o każdy punkt. Zaangażowanie po obu stronach boiska było widać także w kolejnych partiach. W drugiej z nich to akademicy byli lepsi o kilka akcji i wygrali 25:23, co tylko zmobilizowało Anioły do lepszej gry w dalszej części spotkania. Trzeci set to powrót do pewnej przewagi ze strony zawodników pod wodzą Tylickiego i najwyżej wygrana część meczu – 25:17. Całości dopełniono w czwartej partii, gdzie uzyskano wynik 25:21, a tym samym całe historyczne spotkanie zakończono wynikiem 3:1. Bilans spotkań toruńskich: Anioły – 1, AZS – 0. Okazja do rewanżu na początku kwietnia.

REKLAMA

Wcześniej jednak, bo jeszcze w tym roku, Aniołów czekają dwa spotkania. W najbliższą sobotę 11 grudnia zmierzą się oni z KS Orłem Międzyrzecz. Przez długi czas ten zespół zajmował najpierw pierwsze, potem drugie miejsce w ligowej tabeli, ostatnio jednak spadł oczko niżej, co jest istotne, gdyż trzecie miejsce nie daje już awansu do fazy play-off ligi, w której mierzyć się będzie 8 zespołów (po dwa z każdej z czterech grup, na jakie dzieli się 2 liga siatkówki mężczyzn). Ten mecz o 17:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 28. Można już kupić bilety: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/anioly-torun/?fbclid=IwAR3AhKCG4xn6yB2biZFM0-5BaVSHR7wn7vTrywM3BghI0UPwRf6iYh6z1_8

Warto dodać, że podczas tego spotkania odbędzie się akcja charytatywna “Misie na boisko”, podczas której będą zbierane pluszaki dla podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Toruniu.

Tydzień później, 18 grudnia, ostatnie spotkanie w tym roku i jednocześnie pierwsze w rundzie rewanżowej. Rywalem będą Wilki Wilczyn. Na inaugurację rozgrywek ligowych toruńska drużyna pokonała ich na wyjeździe 3:1. Wilki aktualnie zajmują 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Potem na kolejny mecz będzie trzeba poczekać do 8 stycznia.

Po dziesięciu kolejkach Anioły Toruń prowadzą w ligowej tabeli mając 29 punktów i komplet zwycięstw.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.