„Wczoraj w Bydgoszczy, dzisiaj w Toruniu”. Wiosna Roberta Biedronia nadchodzi i zbiera podpisy

Box2 Wiadomości

Dziś działacze partii Wiosna Roberta Biedronia zaczęli w Toruniu zbierać podpisy poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mają nadzieję, że na terenie województwa uda się zebrać ok. 13,5 tys. podpisów. Ujawnili też kulisy kampanii dla Kujawsko-Pomorskiego.

O tym, jak będą zbierane podpisy, poinformował Michał Pisarek, koordynator logistyki partii Wiosna w naszym województwie.

– Wczoraj w Bydgoszczy, dzisiaj w Toruniu. Inicjujemy zbieranie podpisów – mówi Pisarek. – Każdy może nas wesprzeć, czy to dobrym słowem, podpisem, czy również zaangażować się w nasze działania.

Podpisy zbierane będą na terenie województwa do 16 kwietnia, nawet w najmniejszych miejscowościach.

– Rozpoczynamy akcję zbierana podpisów do komitetu wyborczego do Parlamentu Europejskiego – mówi Katarzyna Koch, zastępca koordynatora do spraw social mediów. – W całym województwie mamy do zebrania ok. 13,5 tys. podpisów poparcia.

Lista kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego zostanie ogłoszona jutro (23 marca) o godz. 13.30 w Warszawie w Palladium. Informacje o tym, kto wystartuje z pierwszych miejsc oraz z numerów od 2. do 10. zostaną podane jutro późnym popołudniem.

Pisarek zaznacza, że kandydatami Wiosny będą osoby doświadczone, wykształcone, znające języki obce. Na tę chwilę wiemy, że z drugiego miejsca na warszawskiej liście ugrupowania wystartuje Joanna Scheuring-Wielgus, toruńska posłanka (partia Teraz, wcześniej Nowoczesna).

Jak podkreślają działacze, podstawą kampanii partii Wiosna jest otwarta Europa i równość dla każdego.

– Będziemy walczyli o związki partnerskie i wolność wyznania. Będziemy pokazywali, że można działać w zgodzie, prowadzić politykę bez kłótni, bez awantur i przede wszystkim poprzez działania spokojne i rozsądne. Będziemy budowali taką Europę, jaką chcemy, która rozwija się dynamicznie, która współpracuje ze sobą, a nie szuka problemu tam gdzie go tak naprawdę nie ma – mówi Pisarek.

Jak wygląda plan kampanii na najbliższe tygodnie? W regionie, jak i w całej Polsce, odbędzie się wiele eventów. Oprócz Bydgoszczy, Torunia i Włocławka kampania obejmie również ok. 25 mniejszych miejscowości. Będą to m.in. Radziejów, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski czy Rypin. Kandydaci Wiosny odwiedzą całe województwo. Trasa planowana jest na ponad tysiąc kilometrów.

Tagged

1 thought on “„Wczoraj w Bydgoszczy, dzisiaj w Toruniu”. Wiosna Roberta Biedronia nadchodzi i zbiera podpisy

  1. lewicowa Patologia tęczowego marksizmu, czyli anty-kultury, przemilczająca zawsze jeden temat: etos pracy.
    Aparycja widocznych na zdjęciu “Hunwejbinów” – mówi chyba sama za siebie…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *