We wtorek rusza Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej

Box2 Wiadomości

W najbliższy wtorek 19 października w Toruniu rozpocznie się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej. To jedenasta edycja Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej. W tym roku odbędzie się ono w formule online.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Udział we wszystkich panelach tegorocznego forum będzie możliwy poprzez stronę internetową www.conectio.pl/wydarzeniaonline/rops, bez konieczności logowania się i wcześniejszej rejestracji. Dyskusje będą odbywać się w ciągu czterech dni: 19, 20, 26 i 27 października.

Otwarcie forum nastąpi w najbliższy wtorek o 10:00, dokona go marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Następnie odbędzie się część międzynarodowa sesji plenarnej, w której poruszone będą tematy związane między innymi z polityką Unii Europejskiej w zakresie ograniczenia marnowania żywności, ekonomii społecznej w sieciach współpracy i w perspektywie ONZ. Gośćmi na wirtualnym panelu będą przedstawiciele partnerskiego regionu Veneto, leżącego w północno-wschodniej części Włoch.

We wtorek także dyrektor ROPS, Adam Szponka, ogłosi nagrodzonych w konkursach “Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” i “Przedsiębiorstwo Zaangażowane Społecznie”.

Drugiego dnia, w środę 20 października, odbędzie się panel “Wiedza, kompetencja, finanse. Wsparcie dla rozwoju podmiotów ekonomii społecznej”. 26 października głównym tematem będzie ekonomia społeczna jako przestrzeń dla młodzieży, zaś 27 października dyskutanci podejmą temat zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Gościem specjalnym tego panelu będzie Paula Rakowska, uczestniczka popularnego programu telewizji TTV “Down the Road. Zespół w trasie”.

Przez całe forum będzie trwać część wystawienniczej podmiotów ekonomii społecznej regionu w formie e-targów, na platformie internetowej. W „okienkach czasowych” umożliwiony zostanie kontakt w czasie rzeczywistym, w formie wideokonferencji lub live-czatu, z przedstawicielami podmiotów.

Tegoroczne wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbiety Piniewskiej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *