Weekend w Toruniu? Sprawdźcie, na co warto się wybrać

Box2 Kultura Wiadomości
Fot. materiały Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

Festiwal fantastyki, piknik w schronisku dla zwierząt, ostatnie spektakle Festiwalu Teatrów Ulicznych, a na finał Koncert Wolności z plejadą gwiazd – to wszystko czeka nas w sobotę i niedzielę.

1. Copernicon – Karnawał Fantastyki 2018

REKLAMA

W tym roku Copernicon odbywa się między 14 a 16 września w różnych miejscach na toruńskiej Starówce. Program festiwalu dotyczącego popkultury, fantastyki i gier komputerowych ma bardzo bogaty program, z którym możemy się zapoznać na stronie festiwalowej. Przewidziano mnóstwo spotkań z autorami książek, prelekcje, konkursy, gry oraz panele dyskusyjne. Będzie duże strefa targowa, kolorowe pochody cosplayerów czy pokazy fire show.

 

2. Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Sobota – godz. 9-19, niedziela – godz. 10-17 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Dziewulskiego 2. Będzie można zobaczyć tam kocie piękności, a także skorzystać z oferty stoisk handlowych z karmą i akcesoriami do hodowli kotów. W programie także: animacje dla dzieci np. „kocie” malowanie twarzy i konkurs plastyczny.

 

3. Piknik w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Sobota, godz. 12-16, ul. Przybyszewskiego. To druga edycja “Pikniku na 4 łapach”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Dawid Zawadzki, aktor, trener, instruktor i oczywiście – miłośnik psów. Program pikniku jest bardzo bogaty. Czekają nas: wystawa psów nierasowych, bieg “Psiebiegnij się”, warsztaty, animacje dla dzieci, pokazy i pogadanki, pyszna kawa, herbata i słodki poczęstunek, kiermaszu książek, loteria. Od policjantów i strażników miejskich dowiemy się więcej, jak z szacunkiem i zachowaniem zasad bezpieczeństwa podchodzić do zwierząt. Za darmo też zachipujemy psa i wyrobimy mu adresatkę. Wstęp jest bezpłatny. 

 

4. Mecz piłki nożnej między Elaną Toruń a Pogonią Siedlce

Sobota, godz. 15. Stadion Miejski przy ul. Bema. To będzie już spotkanie 10. kolejki II ligi w sezonie 2018/2019. Obecnie Elana jest na 6. miejscu w lidze. Ma na koncie cztery zwycięstwa, trzy remisy i jedną porażkę. Drużyna z Siedlec jest na 13. miejscu z dwoma wygranymi, trzema remisami i czterema porażkami. 

 

5. Międzypokoleniowy Piknik

Sobota, godz. 16. Piernikowe Miasteczko przy ul. Podmurnej. W programie m.in. karaoke z piosenkami patriotycznymi, warsztaty plastyczne, komputerowe i taneczne.

 

6. Festiwal Teatrów Ulicznych: Kobieta też człowiek

materiały prasowe Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Sobota, godz. 16 i 17. Rynek Nowomiejski. Spektakl Sceny Kabaretowej Seniora Fundacji Pro Theatro ukazuje w zabawny sposób relacje damskie-męskie i starania kobiet o zdobycie praw wyborczych w 1918 r. Wstęp wolny.

 

7. Teatr Historyczny – Zdrada Wielkiego Mistrza

Sobota, godz. 20. Ruiny zamku krzyżackiego. Tajemnicza historia z dziejów braci rycerzy krzyżackich z zamku toruńskiego. Przedstawienie oparte na prawdziwych zdarzeniach, które zaczerpnięto ze źródeł historycznych. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w nastrój średniowiecznej epoki za pomocą aranżacji bazującej na świetle pochodni, kaganków, świec. Nie zabraknie walk rycerskich oraz efektów specjalnych. Scenaruiusz: Piotr Pietrucki. Wstęp biletowany.

 

8. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Speedrowerze

Niedziela, godz. 12 półfinały, godz. 16 wielki finał, ul. Bielańska 66, teren Motoparku. Indywidualne Mistrzostwa Polski w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości zawitają do Torunia. Na starcie ujrzymy 32 najlepszych zawodników w kraju podzielonych na dwa półfinały, z których awans do wielkiego finału wywalczy po 8 zawodników. Wśród uczestników tego wydarzenia, nie zabraknie czołowych speedrowerzystwów na świecie oraz w Europie.

 

9. Festiwal Teatrów Ulicznych: Szczęście

Niedziela, godz. 14. Rynek Staromiejski. Ostatni już tego lata spektakl w ramach organizowanego przez miasto Festiwalu Teatrów Ulicznych. Tym razem warsztaty terapii zajęciowej “Bratanki” Fundacji im. Brata Alberta w Toruniu zaprezentują nastrojony pozytywną energią spektakl “Szczęście”.

 

10. Hokej na lodzie – TKH vs Comarch Cracovia Kraków 

Niedziela, godz. 17. Tor-Tor, ul. Bema. Toruńscy hokeiści podejmą tym razem u siebie dwunastokrotnego mistrza Polski.

 

11. Koncert Wolności!

Niedziela, godz. 18. Scena plenerowa za urzędem marszałkowskim. Wystąpią: Tomasz Organek, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Anita Lipnicka, T.Love/Muniek Staszczyk, Natalia Kukulska, Mariusz Lubomski. Wstęp wolny.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *