Welconomy Forum in Toruń 2021 – kto wystąpi w bloku o współpracy z zagranicą?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

21 i 22 czerwca odbędzie się XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń. Wzorem zeszłego roku Forum odbędzie się w sposób tradycyjny pierwszego dnia na terenie CKK Jordanki w Toruniu, natomiast drugi dzień konferencji zostanie przeprowadzony w formie online. Nagrane wcześniej panele tematyczne zostaną zamieszczone na kanale Welconomy w platformie YouTube.

Sesję Inauguracyjną, podczas której debatować będziemy nad wpływem pandemii na zmiany społeczno – gospodarcze w kraju i na świecie poprowadzi profesor Michał Kleiber, zacznie się ona o 11:00. Z kolei Sesję Plenarną dotyczącą Zielonego Ładu będzie koordynował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak, wśród gości między innymi były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek czy też prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Jej początek zaplanowano na 12:00.

Tak jak w minionych latach osobny blok przeznaczony będzie dyskusji na temat współpracy z zagranicą. Pojawią się między innymi przedstawiciele dyplomacji oraz przedsiębiorców zagranicznych.

Debatę na temat możliwości współpracy gospodarczej z zagranicznymi partnerami Welconomy poprowadzi Zenon Kosiniak – Kamysz – ambasador RP w Singapurze (2014-2018), Kanadzie (2010-2013), Słowacji (2003-2007).  Gośćmi będą między innymi J.E. Eduardas Bosirovas – ambasador Litwy w Polsce, J.E. Kovlijka Spiric – ambasador Bośni i Hercegowiny w Polsce, J.E.  Javier Dario Higuera Angel – ambasador Kolumbii w Polsce, J.E. Igor Bodiu – ambasador Mołdawii w Polsce. Początek debaty o 15:00.

Panel dotyczący współpracy z Ukrainą rozpoczynający się o 16:30 moderować będzie Jacek Piechota – prezes Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Bieżące wiadomości można śledzić na oficjalnej stronie wydarzenia:

Współorganizatorzy: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Województwo Kujawsko- Pomorskie, Kapsch Telematic Services sp. z o.o., Gmina Miasta Toruń, , Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Żabka Polska sp. z o.o., POLREGIO sp. z o.o.  EuRoPol- GAZ S.A.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *