Ksiądz pedofil zatrzymany. Miał gwałcić nieletniego jako wikary w gminie Unisław

Jacek W., ksiądz z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dąbrówce Królewskiej koło Grudziądza, został zatrzymany przez policję. Jeszcze jako wikary w gminie Unisław miał dopuszczać się gwałtów na nieletnim. Grozi mu za to do 15 lat więzienia.

Zawiadomienie w sprawie złożyła kuria diecezjalna toruńska, do której pokrzywdzony zgłosił się w listopadzie zeszłego roku. Duchownego zatrzymano w czwartek. Przedstawiono mu zarzut gwałtu na nieletnim. Jacek W. nie przyznaje się do winy. Odpowiadał tylko na pytania dotyczące swojego stanu zdrowia.

Podejrzany to ksiądz duchowny katolicki, lat 45. Pokrzywdzony ma 22 lata. Podejrzany przy użyciu podstępu doprowadził niemającego wówczas ukończonych lat 15 pokrzywdzonego do wielokrotnego obcowania płciowego, a także do wykonywania innych czynności seksualnych i oddawania się im – wyjaśnia w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. – Natomiast po ukończeniu stosunku zależności doprowadził go ponownie do wielokrotnego obcowania płciowego.

Z uwagi na dobro pokrzywdzonego nie są podawane jego dane osobowe, a jedynie wiek. Ksiądz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, gdyż istnieje obawa matactwa w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.