Najbardziej niebezpieczne ulice w mieście według policji. Średnicówka już na czwartym miejscu
Sprawozdanie Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, które prezentowano na czwartkowej sesji zawierało również tabelę z informacją na temat najbardziej kolizyjnych ulic mieście. Drogi krajowe i dwupasmówki nie dziwią, ale mamy również ciekawostki takie, jak niewielka ulica Bukowa lub Mickiewicza. Zobaczcie!
Ostatnio pisaliśmy o rankingu pochodzącego od samych kierowców używających aplikacji Yanosik. Wskazywali oni punkty w mieście, nie zaś ulice. Przypomnijmy – najbardziej kolizyjny okazał się plac Hoffmanna –
89 kolizji, następnie plac Armii Krajowej – 59 wypadków, plac Niepodległości – 46 kolizji, skrzyżowanie Broniewskiego z Szosą Okrężną – 45 zdarzeń, a na ostatnim – piątym miejscu skrzyżowanie ul. Grudziądzkiej ze średnicówką – 39 kolizji. Należy również wspomnieć o metodzie liczenia. Kierowcy zgłaszali wypadki czy kolizje, które zauważyli. Nie musiały one być zgłoszone policji.
A jak wygląda policyjne zestawienie. Oto najbardziej niebezpieczne ulice w Toruniu:
- Grudziądzka: 4 wypadki, 2 zabitych 3 rannych, 157 kolizji
- Broniewskiego: 4 wypadki, 0 zabitych, 5 rannych, 102 kolizje
- Szosa Lubicka (powinna uplasować się wyżej, podajemy liczoną łącznie w ciągu dróg krajowych nr 15 i 80, przyp. AZ): 4 wypadki, 3 zabitych, 2 rannych, 208 kolizji
- Trasa Prezydenta Władysława Raczkiewicza (Trasa Średnicowa): 3 wypadki, 1 zabita, 2 rannych, 49 kolizji
- Szosa Chełmińska: 3 wypadki, 0 zabitych, 3 rannych, 138 kolizji
- Poznańska: 2 wypadki, 0 zabitych, 2 rannych, 103 kolizje
- Polna: 2 wypadki, 0 zabitych, 2 rannych, 93 kolizje
- Legionów: 2 wypadki, 0 zabitych, 2 rannych, 58 kolizji
- Chrobrego: 2 wypadki, 0 zabitych, 2 rannych, 46 kolizji
- Olsztyńska: 1 wypadek, 1 zabity, 0 rannych, 71 kolizji
Na 11 miejscu uplasowała się ulica Wschodnia – krótka, ale jej miejsce na liście podnosi tragiczny wypadek, gdzie kierowca targnął się na swoje życie uderzając w słup. Do tej pory policja podawała, że doszło tu do 21 kolizji. Obecnie liczba ta zmalała do 15. Trudno stwierdzić, z jakiej przyczyny.

Warto wspomnieć, że w wypadku na Nieszawskiej zginął człowiek, a dwójka poniosła obrażenia. Jednocześnie na tej ulicy doszło do jedynie 8 kolizji. Zestawieniu niżej znalazły się dużo bardziej kolizyjne drogi. Policyjna metoda ulokowała je niżej ze względu na niewielkie wskazania w zakresie wypadków. I tak mieliśmy 106 kolizji na Marii Skłodowskiej- Curie, 96 na Kościuszki, 60 na Żółkiewskiego, 46 Przy Kaszowniku. Warto wspomnieć o aż 34 na ulicy Mickiewicza oraz 16 na dość kameralnie położonej Bukowej. Wydaje się, że większość z nich miała miejsce (łącznie z odnotowanym tu 1 wypadkiem) przy skrzyżowaniu z Marii Skłodowskiej – Curie.
Policja, jako prawidłowość wskazuje, że im dłuższa ulica – tym więcej kolizji. Czy jest to jedyne, co można zaobserwować? Uwagę zwraca fakt, że większość wypadków ma miejsce na dwupasmówkach i drogach krajowych przecinających nasze miasto.
A jakie są Wasze spostrzeżenia? Czy widzicie inne prawidłowości?
11 lutego 2019 @ 20:35
yanosik ostrzega, ale trzeba uważać
11 lutego 2019 @ 17:34
Żeby było bezpiecznie na wszystkich przejściach dla pieszych w Toruniu, to na każdym przejściu dla pieszych powinny być światła, bo tak to z roku na rok ginie na przejściach dla pieszych coraz więcej ludzi, a zwłaszcza pieszych, masakra jak kierowcy jeżdżą.
11 lutego 2019 @ 17:09
Czytałem wersję Yanosika, czytam tę i warto zawsze jednak mocno uważać, bo takich punktór czy ulic jest sporo. Ten yanosik te może pomóc, żeby się nie wpakować, np. w rozkraczone auto za jakimś zakrętem albo coś. Też bedzie bezpieczniej.