Nielegalny hazard w Toruniu i powiecie. Wkroczyła Krajowa Administracja Sądowa

Zatrzymanie 23 nielegalnych automatów do gry oraz zlikwidowanie 6 lokali, gdzie urządzano nielegalny hazard. To rezultat akcji przeprowadzonej przez kujawsko-pomorską Krajową Administrację Sądową.

Działania podjęto na podstawie postanowienia Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Zatrzymano 5 osób podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia. Postawiono im zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Podczas akcji prowadzonej w Toruniu oraz kilku podtoruńskich miejscowościach zabezpieczono 23 nielegalne automaty, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, dokumentację, telefony komórkowe oraz 45 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS zatrzymali od początku roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 68 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl