Budżet obywatelski w Toruniu. Najwięcej propozycji lokalnych wpłynęło z Bydgoskiego
Zakończyło się składanie wniosków do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Do Urzędu Miasta Torunia wpłynęło 147 poprawnych formalnie wniosków. Najwięcej zgłoszonych projektów dotyczyło sportu i rekreacji oraz zieleni i ekologii. W tym roku do wydania jest 7.5 mln zł.
Torunianie mogli składać wnioski od 8 do 30 czerwca. Łącznie wpłynęło 156 propozycji, ale osiem z nich zawierało błędy formalne, a jeden został wycofany przez wnioskodawcę. W wykazie zgłoszonych projektów umieszczono zatem 147 projektów. Najwięcej, bo aż 34, było projektów ogólnomiejskich. Natomiast na czoło projektów lokalnych zdecydowanie wysunęło się w tym roku Bydgoskie Przedmieście, skąd wpłynęło 20 propozycji. 15 wniosków wpłynęło z Chełmińskiego Przedmieścia, a 14 z Kaszczorka. 10 propozycji wpłynęło z Podgórza, z Czerniewic 8, a z Wrzosów oraz z dzielnic Bielawy-Grębocin i Jakubskie-Mokre po 7. Z kolei ze Skarpy wpłynęło 6 projektów, podobnie jak z dzielnicy Rudak. Po 5 propozycji dotarło ze Starego Miasta i Rubinkowa. Zaskoczeniem były Stawki, skąd dotarły zaledwie 2 projekty.
25 proc. złożonych projektów dotyczy sportu i rekreacji. 24 proc. zieleni, zwierząt i ekologii. Natomiast 20 proc. wniosków dotyczy takich zagadnień, jak drogi, drogi rowerowe, chodniki, miejsca parkingowe, oświetlenie i przejścia dla pieszych. 11 proc. wniosków związana jest z aktywnością społeczną i imprezami, a 7 proc. odnosi się do placów zabaw.
Uwagi i opinie do projektów można składać do 24 lipca.