Covid jako doświadczenie społeczne – nowa inicjatywa od twórców Welconomy Forum
13 października w Bydgoszczy rusza nowa inicjatywa Stowarzyszenia “Integracja i Współpraca”, które znane jest z odbywającego się od wielu lat Welconomy Forum in Toruń.
Tym razem będzie to konferencja popularnonaukowa “Covid. Doświadczenie społeczne” odbywająca się pod marką WelScience. Początek w Operze Nova o 11:00. Moderatorem sesji plenarnej będzie prof. dr hab. n. med. Jacek Manitius – prorektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ds. Collegium Medicum.
Podczas sesji wykłady inauguracyjne wygłoszą prof. dr hab. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk, który opowie o tym, jak stawiać czoła globalnym wyzwaniom, oraz prof. dr hab. n. med. Jacek Kubica z Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum. Jego wykład będzie dotyczyć świadomości oraz konsekwencji medycznych i społecznych pandemii.
Od 13:30 zaplanowano dwie sesje medyczne z przerwą na lunch o 15:00. Wśród poruszanych tematów będą między innymi szczepienia przeciwko koronawirusowi czy też zdrowie i życie seksualne Polek i Polaków podczas pandemii. Dyskutować będą między innymi dr n. med. Paweł Grzesiowski – ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, prof. dr hab. Andrzej Tretyn – Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 2012-2020 czy też prof. dr hab. n. med. Zbigniew Izdebski – Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Pedagogika Uniwersytetu Warszawskiego a także prof. dr hab. Emilia Łojek – psycholog, Katedra Neuropsychologii Klinicznej i Psychoterapii, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Drugiego dnia konferencji sesja plenarna rozpocznie się o 10:00. Z wykładem otwierającym “Covid i inne ważne problemy współczesnego świata (niech żywi nie tracą nadziei)” pojawi się Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. W samo południe odbędzie się sesja “Kultura, edukacja, społeczeństwo”, poświęcona takim aspektom jak edukacja zdalna, zmiany w polskich szkołach w wyniku pandemii, czy też wpływ koronawirusa na funkcjonowanie instytucji społecznych.
O 14:30 ekonomiczna część konferencji. Poruszona w niej będzie kwestia wpływu pandemii na rynek pracy oraz kondycje korporacji.
Udział w konferencji jest bezpłatny po ówczesnej rejestracji na stronie internetowej wydarzenia.