Czy na dworcu kolejowym będzie można kupić bilety MZK z maszyny?
zy na terenie dworca PKP Toruń Główny stanie biletomat, w którym zakupimy bilety komunikacji miejskiej? Taki wniosek złożyła do prezydenta jedna z radnych.
Przyjeżdżamy do Torunia, jesteśmy na kolejowym dworcu głównym. Potrzebujemy biletów autobusowych, by pojechać na Starówkę. Aktualnie, żeby je kupić, należy wybrać się do saloniku prasowego znajdującego się wewnątrz budynku dworcowego. Niekiedy jednak możemy napotkać na problem – biletów brak. Może się też tak zdarzyć, że przyjedziemy wtedy, gdy salonik będzie nieczynny. Wtedy potrzebny bilet należy kupić w biletomacie już wewnątrz pojazdu.
Radna Koalicji Obywatelskiej, Margareta Skerska-Roman, zaproponowała we wniosku do prezydenta miasta rozwiązanie tego problemu.
Zwracam się z prośbą o ustawienie biletomatu wraz z informacją dotyczącą opłat za bilety komunikacji miejskiej w Toruniu na dworcu Toruń Główny.
Zdaniem wnioskodawczyni byłoby to ułatwienie dla osób przyjeżdżających do miasta.
Informacja ta będzie pomocna w poruszaniu się po mieście i rozeznaniu w specyfice oraz cenniku komunikacji miejskiej – dodaje Margareta Skerska-Roman.
Dwa biletomaty stoją obecnie na węźle przystankowym w alei św. Jana Pawła II. Obecnie można w nich kupić bilety określane jako krótkookresowe, czyli jednoprzejazdowe, tygodniowe, weekendowe, grupowe i czasowe. Niedługo ma pojawić się także możliwość zakupu biletów miesięcznych oraz semestralnych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak funkcjonują.
Awarie zdarzają się sporadycznie – mówi Sylwia Derengowska, rzeczniczka prasowa Miejskiego Zakładu Komunikacji. – Od czasu uruchomienia, czyli od lipca, odnotowano pięć usterek, jednak nie z winy urządzenia, lecz w efekcie działania kupujących, którzy zapychali wrzutniki monet. Na przykład w ciągu ostatnich dwóch tygodni dostaliśmy zgłoszenie o zakleszczeniu monety. Okazało się, że była ona brudna, lepka i to było przyczyną zakleszczenia. Usterki są usuwane jak najszybciej.
Z biletomatów można korzystać również w pojazdach MZK – 117 autobusów i 37 tramwajów, które poruszają się po mieście, jest wyposażonych w ten sprzęt. Wszystkie nowo kupowane pojazdy również je posiadają.
W tych biletomatach awarie się zdarzają, zwłaszcza w urządzeniach starszego typu. Z nowymi jest łatwiej, gdyż jest nad nimi stały nadzór zdalny, poprzez aplikację on-line – dodaje Sylwia Derengowska.
Według aktualnych danych w urządzeniach umieszczonych na przystanku „Plac Rapackiego” sprzedaje się średnio około 6 tys. biletów miesięcznie, z kolei z biletomatów w pojazdach pochodzi około 62 tys. biletów miesięcznie.
Biletomaty stacjonarne są elementem nowego projektu pn. „System Karty Miejskiej” – informuje Krzysztof Przybyszewski z Wydziału Gospodarki Komunalnej UM. – Planowane jest ustawienie urządzeń na wszystkich dworcach kolejowych i dworcu autobusowym. Przewidywany termin realizacji w 2023 roku uwarunkowany jest od pozyskania środków zewnętrznych.
Heti
28 stycznia 2024 @ 09:03
A może tak jakdojadę? Można tam kupić bilety do większości miast w polsce, bez konieczności zakładania konta, prepaid itd. jakdojadę >> mPay
wiki
14 września 2023 @ 12:25
Odniosę się do tego, co zauważyłam – mPay również wydaje się być korzystną opcją do zakupu biletów. Pozwala na znacznie szybsze i bardziej efektywne kupowanie biletów, co ma duże znaczenie.