Skip to content

15 komentarzy

 1. Alicja
  13 kwietnia 2019 @ 06:51

  Uczyć trzeba rowerzystów, że poza miastem, to już nie mają pierwszeństwa na przejeździe. Zwłaszcza, jak między ścieżką, a przejazdem jest znak- koniec drogi rowerowej. Ludki nie wiedzą o tym niestety! Parę razy już za mną krzyczeli i się odgrażali, jak nie ustąpi się im pierwszeństwa.

  Odpowiedz

 2. zniesmaczony polaczkami
  27 marca 2019 @ 07:30

  Polacy w tej demokracji-wolności-solidarności dali się podzielić jak bydło wielogatunkowe. Daleko nam do kultury-szacunku na drodze, jaki prezentują np Czesi czy skandynawowie .

  Odpowiedz

 3. Gość
  26 marca 2019 @ 22:32

  Sam jestem kolarzem, a chłopak ze zdjecia to mój klubowy kolega. Podczas treningu wykonujemy wiele ćwiczeń, podczas których jeździmy z prędkością przekraczającą niekiedy 50 km/h. W takich okolicznościach jazda na ścieżce rowerowej równa się z większym ryzykiem nie tylko dla nas ale i dla innych rowerzystów lub pieszych niż jazda na szosie. Ja osobiście nie lubię jeździć po mieście i wolę boczne drogi ale żeby na nich jechać trzeba najpierw „przeprawić” się przez miasto.

  Odpowiedz

 4. grwilek
  26 marca 2019 @ 21:55

  Ludzie dajcie spokój rowerzystom, a zwłaszcza profesjonalnym kolarzom. Na toruńskich ścieżkach rowerowych nie da się uprawiać tego sportu. Proszę zwrócić uwagę na swoje postępowanie – zachowanie na drodze w trakcie prowadzenia auta. Robienie zdjęć w takim przypadku, delikatnie mówiąc jest nierozsądne !

  Odpowiedz

 5. pieszy
  26 marca 2019 @ 17:02

  Szosa Chełmińska ma piękną drogę dla rowerów. To muszą jeździć chodnikiem , po drugiej stronie Szosy i natrętnie dzwonią żeby zejść Panu Rowerzyście z drogi. Chodzę tym chodnikiem i co chwilę skaczę na trawnik bo Pan Rowerzysta jedzie.

  Odpowiedz

 6. Piotr
  26 marca 2019 @ 16:02

  Edeka z krainy kredek na rower i zapraszam na sciezke rowerowa fam gdzie jest duzo skrzyzowan nie tylko kierowanych przez sygnalizacje

  Odpowiedz

 7. edek
  26 marca 2019 @ 13:14

  Karać tą szarańczę na rowerach bo żaden nie ma pojęcia o prawie drogowym i nagminnie wymuszają pierwszeństwo

  Odpowiedz

 8. JARASS
  26 marca 2019 @ 13:06

  Autor(ka) tego donosu chyba nigdy nie korzystała ze ścieżek rowerowych.Nie dzielą się przecież one dla tych,którzy pomykają nią 30km/h i powyżej oraz np.mamy z wózkiem i 4 letnim synem na rowerku.
  Dla samego bezpieczeństwa tych „wolniejszych” lepiej jest,że ci „szybsi” przeniosą się na ulicę.Inną sprawą jest fakt,że rowery szosowe nie nadają się na kostkę i szuter.

  Odpowiedz

 9. Andrzej
  26 marca 2019 @ 12:24

  Robienie zdjęć podczas prowadzenia pojazdu jest bardziej niebezpieczne niż ten rowerzysta, zresztą to są pojedyncze przypadki #TylkoToruń zróbcie artykuł o tym jak nagminnie kierowcy przekraczają prędkość w terenie zabudowanym, wymuszają pierwszeństwo pieszym i rowerzystom….
  I jeszcze jedno, zapamiętajcie szanowni kierowcy, że dzięki tysiącom rowerzystom stoicie mnie w korkach i zamiast wymierzać sprawiedliwość zarządzając drogę i wmuszając pierwszeństwo trochę uśmiechu i świat będzie lepszy no i noga z gazu 50 km/h a zielona strzałka to znak STOP.
  Chcesz zmieniać świat? zacznij od siebie.

  Odpowiedz

 10. Toruń_
  26 marca 2019 @ 11:49

  Liczba zabitych w 2018 roku w Polsce w wypadkach spowodowanych przez rowerzystę jadącego poza drogą dla rowerów lub wyznaczonym pasem dla rowerów, jeśli taki jest w kierunku jazdy kierowcy: 0

  Liczba zabitych rowerzystów tylko w Toruniu w 2018 na przejazdach rowerowych na skutek wymuszenia pierwszeństwa: 2

  Zatem nie zrzędź, kobieto, bo rowerzysta racjonalnie skalkulował ryzyko zarówno dla siebie jak i dla pozostałych uczestników dróg. Jazda po toruńskich DDRach, posiekanych wyjazdami z posesji z prędkością powyżej 15 km/h to ruska ruletka. Jeden na dwóch kierowców wymusi pierwszeństwo na rowerzyście na przejeździe rowerowym.
  Nie rób scen takimi donosami tylko pojedź sobie może tym swoim blaszanym, spalinowym pudłem na wschód, gdzieś do Karaczi albo do Hajdarabadu, tam jadąc 'przepisowe 50′ spróbuj egzekwować swoje pierwszeństwo na drogach z pierwszeństwem przejazdu, fuksem wróć żywa do RP i po przyjeździe opowiadaj o orientalnej anarchii na drogach, która omal Cię nie zabiła. Teraz zapalam światło i Ci oznajmiam: taka właśnie orientalna anarchia to wyjątkowo czerstwy chleb powszedni rowerzysty lub rowerzystki na toruńskich DDRach, kiedy co chwila ktoś czycha na jego lub jej życie. Idea jazdy po DDrze z umiarkowaną prędkością 20 km/h zamiast po równoległej szosie jest po prostu głupia jeżeli za głupotę uważamy niepotrzebne ryzykowanie życia swojego i cudzego. Niestety mentalności nie zmienimy przez lata, za to teraz możemy zmienić infrastrukturę aby lepiej odpowiadała dwudziestopierwszowiecznym standardom bezpieczeństwa. Tak więc przestań truć tylko walcz o to aby lokalni betonowi ajatollahowie, ewangelicy myśli urbanistycznej lat pięćdziesiątych stracili władzę, a infrastruktura komunikacyjna miasta rozwijała się w sposób zachodni, a nie wschodni!

  Odpowiedz

  • Albert
   26 marca 2019 @ 12:22

   Popieram !
   Do tego na ścieżkach rowerowych jest jeszcze bałagan. Jeżdżę rowerem rekreacyjnie, ostatnio byłem bliski wypadku na nowiutkiej ścieżce wzdłuż ul. Turystycznej bo tam wciąż zalega piach i gruz. Kto nie wierzy, niech sam zobaczy. Poza tym jak traktować dziwne ostrzeżenia instalowane wzdłuż ścieżek rowerowych przez właścicieli przyległych posesji pn. „Uwaga samochód” ? Czy montujący ten „znak” (?) myślą, że w ten sposób zmienią zasady pierwszeństwa ? Przecież i tak kierowca winien upewnić się najpierw czy ścieżką nic nie jedzie i dopiero ruszać…
   Odnośnie zdjęcia, jest tam kolarz wyczynowy, po stroju widać, że to chyba szkoła Copernicus więc tym bardziej nie powinien jechać rekreacyjną ścieżką.

   Odpowiedz

   • gość
    26 marca 2019 @ 13:37

    Powinien. Niczym nie różni się taki od zwykłego rowerzysty.

    Odpowiedz

  • Mieszkaniec
   26 marca 2019 @ 12:51

   Pełna zgoda, najbardziej niebezpieczne miejsce dla rowerzysty to wlasnie przejazd rowerowy i wyjazdy z posesji. Kierowcy albo nie maja pojecia ze musza ustapic pierwszenstwa, albo maja to w d…. Bezpieczna jest tylko dluga sciezka poza miastem. W miescie duzo bezpieczniej jechac jezdnia.

   Odpowiedz

  • gośóć
   26 marca 2019 @ 13:36

   Kobieta ma rację. Jest droga rowerowa, więc won z jezdni. W ten sposób mogę sobie jeździć też i parkować na drodze rowerowej samochodem, bo wtedy jest bezpieczniej. Pomyśl zanim napiszesz głupotę.

   Odpowiedz

   • Rudy
    28 marca 2019 @ 21:50

    Osobiście jestem kolarzem wyczynowym trenującym od 7 lat i scieżką można jeżdzić maksymalnie 25/h a kolarz wyczynowy porusza się minimalną prędkością 40/h więc zamknij gosciu du.. bo jak bd jechał sobie rowerem z córką po ścieżce a nagle na cb wjedzie peleton 100 kolarzy z prędkością 50 na godzinę to bd nażekał że teraz jeżdżą po ścieżkach jak debile to gdzie jeździć jak nie po drodze i nie po ścieżce no czekam na odpowiedź?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *