Skip to content

4 komentarze

 1. Agata
  7 listopada 2020 @ 18:23

  Oddziały mają być dla dorosłych, a personel wyspecjalizowany do pracy z dziećmi i bez wsparcia internisty czy kardiloga, bez możliwości konsultacji specjalistycznych. Pacjenci chorujący na Covid i wymagający hospitalizacji z tego powodu, to przede wszystkim osoby starsze, z wieloma schorzeniami, wymagające wielokierunkowego leczenia, które w Szpitalu Dziecięcym, z uwagi na brak odpowiednich specjalistów, nie będzie im zapewnione. Poza tym dzieci mają też swoje prawa i nie można ich pozbawiać możliwości planowego leczenia, na które często długo czekały i dalsze odkładanie tego w czasie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W innych szpitalach będą musiały ponownie czekać w kolejce.

  Odpowiedz

 2. Edit
  7 listopada 2020 @ 11:33

  Tak.Małe dzieci i pacjenci z Covidem.To jest chore.Brak dostępu do internisty , kardiologa, pulmonologa od dorosłych.Dział diagnostyczny- TK , RTG w innej części szpitala .Brak odpowiedniej wentylacjiTransport na te badania pacjentòw z Covidem przez cały szpital.Personel wysyłają do pracy na inne oddziały.-masz iść i koniec dyskusji.To poprostu jest chore.??????

  Odpowiedz

  • Edit
   7 listopada 2020 @ 11:42

   Niech się w końcu ktoś zainteresuje co tam się dzieje.

   Odpowiedz

 3. Katarzyna
  6 listopada 2020 @ 20:24

  Tak. Dyrekcja wydała ustne polecenie zorganizowania oddziału i zostawiła personel samym sobie.. żadnych dyrektyw na piśmie, żadnych rozmów z pracownikami… zero dostępu do internisty.. wspomnę, że personel pracuje na codzień z dziećmi o zupełnie innym profilu chorób, niż ten, z którym pacjenci mają trafić… wygląda na to, że postawienie ścian działowych odcinających całe skrzydło od reszty szpitala to wszystko co mają do zaproponowania.. tak wygląda zarządzanie w czasie kryzysu.. zero wsparcia merytorycznego… niektórym się naprawdę wydaje, ze to tylko podłączenie tlenu… umów nie zmodyfikowano, choć większość pracuje na kontraktach i ma umowy na wykonywanie pracy w oddziałach zgodnych z profilem specjalizacji… a oddziały powstające warunków tych nie spełniają…

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *