Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych z Torunia nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt

Plebiscyt “Serce dla zwierząt” organizowany jest przed redakcję portalu Psy.pl już po raz osiemnasty. Do nagrody nominowane są osoby, działające na rzecz dobra zwierząt – skromnie i bez rozgłosu. Tym razem nominację otrzymało toruńskie Hospicjum dla Kotów, założone w 2001 r. przez Agnieszkę Szubert.

Co roku do nagrody zgłaszanych jest kilkudziesięciu kandydatów, ale nominację otrzymuje zaledwie ośmioro z nich. Tym większym wyróżnieniem jest tegoroczna nominacja dla toruńskiej Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych Agnieszki Szubert. Hospicjum, jako organizacja pozarządowa, działa od 2012 r. Na chwilę obecną jest azylem na 70 kotów – chorych, niepełnosprawnych, starych. To zwierzęta, które np. zostały poszkodowane w wypadkach albo są niesamodzielne i potrzebują opieki. W toruńskim hospicjum, oprócz opieki, znajdują także troskę i domową atmosferę. Ulga w cierpieniu – to misja, którą kieruje się prezeska fundacji Agnieszka Szubert.

Jestem wzruszona, ale też i zmieszana, że znalazłam się w gronie nominowanych do nagrody “Serce dla zwierząt” portalu Psy.pl Koty.pl. W takich sytuacjach, oprócz oczywistej radości z powodu dostrzeżenia i docenienia mojej pracy, towarzyszy mi zawsze poczucie nieprzystawania do okoliczności. Dziękuję – komentowała Agnieszka Szubert w mediach społecznościowych.

Na toruńską Fundację Hospicjum dla Kotów Bezdomnych można głosować w plebiscycie “Serce dla zwierząt” pod tym linkiem: https://www.psy.pl/glosowanie-sdz/.